Askaynak 161 inverter kaynak makinesi arızası

Başkalarının tarifi ile arıza bulunmaz ,ariza 1 iken 5 olur bu şekilde, teknik bilgiye sahip değilseniz, makinayi gönderin tamirini yapalım. Her türlü mig-mag ,gazalti,inverter kaynak makinasi tamirini yapıyoruz.
Herşey para mı sizin için ,Paskomya usta kaç yaşında hala insanlara çare olmaya çalışıyor.

Herşey para mı sizin için ,Paskomya usta kaç yaşında hala insanlara çare olmaya çalışıyor.
dert değil, ben bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışıyorum, olursa yapabilirsek yardımcı olursak ne mutlu bana. her zaman derim ben elektronikçi değilim, mühendis değilim. sadece tamirciyim. hiç bir teşekkürü de kendim adıma kabul etmedim, etmem de. burası forum, bilgi ve fikirler paylaşılır yardımlaşılır. herkesin fikrini beyan etme özgürlüğü vardır.

USTAM, Top 244pn arıyorum bulunca takıp size yazacağım.

USTAM, Top 244pn arıyorum bulunca takıp size yazacağım.
sağlamlık kontrolü yapabiliyorsan, yap diyeceğim ama ben bilmiyorum. en çok arıza yapan sorun çıkaran parçalar üzerinden gidiyorum. bir de kontrol etmen gereken gıcık bir arıza daha var. makinenin arka yüzü (plaketin yeşil tarafı) sol elinde çıkış soketleri sağ elinde fan ve besleme girişi şeklinde tuttuğında sağ elinin baş parmağı hizasında bir tane diyot vardır (adını sanını bilmiyorum) onu ölçüp kontrol edin. bazen her şey sağlamken o kaçırdığı için makine çıkış vermiyor arızaya geçiyor.

sağlamlık kontrolü yapabiliyorsan, yap diyeceğim ama ben bilmiyorum. en çok arıza yapan sorun çıkaran parçalar üzerinden gidiyorum. bir de kontrol etmen gereken gıcık bir arıza daha var. makinenin arka yüzü (plaketin yeşil tarafı) sol elinde çıkış soketleri sağ elinde fan ve besleme girişi şeklinde tuttuğında sağ elinin baş parmağı hizasında bir tane diyot vardır (adını sanını bilmiyorum) onu ölçüp kontrol edin. bazen her şey sağlamken o kaçırdığı için makine çıkış vermiyor arızaya geçiyor.
Kare 5010 diyot mu

Konuyu yeni gördüm fakat ileride başına gelenler için paylaşmak istedim
Ottotech - korona gibi şaseye sahip cihazlarda ilk açıldığında röle çeker fan çalışır takriben 10 sn sonra röle bırakır fan susar ekran göstermeye devam eder fakat cihazın çıkışında 6-10 v civarı ölçersiniz sanmayın ki cihaz arızalıdır. Sadece cihazın çıkışını kısa devre etmeniz yada diğer tabirle elektrod ve şaseye tıklattığınızda cihaz açılır ve çalışmaya devam eder.

ayrıca Transil diyot olarak adlandırılan KE serisi ( 6KE22,1.5KE200 ) diyotu da ölçmenizi tavsiye ederim.

Tabi ki öncelikle köprü diyot çıkışını akabinde IGBT leri ölçmenizi ve kısa devre görmediğinizi varsayarak söylüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri