asenkron motorun periyodik çalışması

elektrik bölümü öğrencisiyim öğretmenimiz bizden asenkron motorun periyodik zamanlı çalışması ile ilgili bi ödev verdi yardım edebilecek varmı (10 saniye sola dönecek durmadan 10 saniye sola dönücek)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
10 saniye sola dönücek durmadan 10 saniye sola dönücek haricindeki herşeyi anladım. 10 saniyelik aralıklarla bir sağa bir sola mı dönecek motor ?

motor sola dönüyorya 10 saniye sonrada sağa dönücek

Umut kardesim bişeyi sormayı unuttum sana. 10s sağa 10s sola çalıştıktan sonra devre kendisini resetleyecek mi yoksa motor bu hareketi tamamlayıp duracak mı?

entes veya dıger markalarda, calısma ve durma zamanları ayarlanabılen zaman rölelerı var. Flaşör röle dıye adlandırılır.
Ayrıca, sanayı tıp çamasır makınalarında da bu tıp zaman rölelerı uygulanır.
Entes flaşör röle dıye googlede arattır.SM-7/8/9 dıye tıplerı var.Oradan bakın..

Verdiğim adresde, her ürün için baglama örnekleri de var. Az zahmet edipo araştırmacılığı öğrenmekleri için kısa kesıyorum.
Balık vermektense, olta verip balık tutmayı öğretmek daha iyi değilmi.

motorlar durmadan ters çevrilirse sıkıntı yaratır devreyi ona göre kurmak gerekiyor.slm

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,613
Son üye
lider0057

Yeni konular

Geri