Asenkron motorlarda enerji tasarrufu iddası olan sözde mucit

dude

Üye
şu arkadaşın yaptığını iddaa ettiği yöntem ile ilgili ne düşünüyorsunuz.

https://www.youtube.com/channel/UCulCSxpMzVg3csU1Yz-_MCA/videos

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama zaten yaşamamış pek tekrar konu açmaktansa buraya yazayım dedim.

https://www.youtube.com/channel/UCulCSxpMzVg3csU1Yz-_MCA/videos

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi sorabilir miyim bu beyfendi bizim fabrikaya da uğradı Asenkron motorlarda sürücülü motora göre bile %35 e varan tasarruflar sağlayabildiğini iddia ediyor...

Profesyonel yorumlarınızı alabilir miyim lütfen... soft starter yada sürücü yerine bu cihazı kullanmak avantaj sağlar mı? Fiyatı sürücüden ucuz değil onu söyleyeyim...

Önerebileceğiniz bir ürün var mı eksantrik pres fan vb. 15-20kw lık motora sahip ekipmanlarda deneme yapmak için ikna etti bizim yönetimi... Ben objektif yaklaşmaya çalışıyorum ancak kendi bilgim dahilinde yapılan işlemin soft starterden öteye gidemeyeceğini düşünüyorum...
Elektronik olarak rotor dönüşü esnasındaki milisaniyeler mertebesinde oluşan elektromanyetik darbeleri yok ederek verimlilik elde ettiğini (Tork kontrolü !?) söylüyor.

Devreye kwmetre koyup,ikisi arasındaki güç
tasarrufunu göstersinler.Ampermetre koyar-
larsa,sizi U Y U T U Y O R L A R demektir.

Abi videoda ENTES MPR 50 analizörle ölçüm yapıyorlar. Benim çok derin bilgim yok. Ölçümü aşağıdaki cihazla yapıyorlar. Düz ampermetre ile değil. Değerlerden sizler daha iyi anlarsınız.

unnamed.jpg

Sarmısak soğanla 2,5 kw lık motor çalıştıran-
ları gördük ;)Bakmak başka,görmek başka-
dır.Bakan adam görmüyorsa ! yutturmak ko-
laydır.25 kw ihtiyacı olan yere 45 kw motor
bağlanırsa,tabiki 25 kw tan fazla ! güç tüke-
tilecektir.Amcamın :oops:aletinin yaptığı tasar-
ruf,bu konu ile ilgilidir.Verilecek o paraya,
motor yenisi ile değiştirilir.Bu konu,30 yıldır
ısıtılan bir konudur.Mal,müşteriye satılır.Bu
konudaki son yorumum budur.Neler yutma-
dıki bu millet ?Bedavanın,avantanın peşinde
olanlar , müstehaktır böyle kazıklara.

Son düzenleme:
Test fan motoru ile yapılmış. Bu motorların yük değerleri düşüktür.
Denenecak olan diğer büyük güçlü motorları da boşta değilde tam yükte iken deneyin.
Güç kaybı ne kadar olacak ve tasarruf oluşacak mı?

Gerçekleşen tasarruf, oluşan güç kaybına denk geliyorsa boşa masraf etmeyin.

Tam yükteki tasarruf ve güç kaybı değerlerini paylaşırsanız daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri