ASDA-A2 Servo Sürücü ve 14SS2 CN1 Bağlantısı

Arkadaşlar merhaba elimde bir adet Delta 14SS2 PLC ve bir adet tüm bağlantıları yapılmış Delta Asda-a2 servo motor var. Gerekli güç ve diğer bağlantıları yaptım, hatta servo motorun yazılımından motora hareket falan verebiliyorum. Fakat motoru plc ile kontrol etmek için cn1 soketinde neyi nereye bağlamam gereliyor? Delta otomasyon sitesinin de kapanamsıyla internette türkçe döküma bulamanım yardımcı olabilriseniz sevinirin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Ekli dosyalar

• ASDA-A2 servo sürme modları.rar
    843.7 KB · Görüntüleme: 251
evet pinden alıp pine lehimleyeceksiniz burada COM- uçlarını kısadevre ediyorsunuz şema doğrudur.

Altta açıklamada zaten size güç kaynağının hangi ucunun nerelere lehimleneceği açık olarak belirtilmiş durumdadır.

evet pinden alıp pine lehimleyeceksiniz burada COM- uçlarını kısadevre ediyorsunuz şema doğrudur.

Altta açıklamada zaten size güç kaynağının hangi ucunun nerelere lehimleneceği açık olarak belirtilmiş durumdadır.
Teşekkür ederim kolay gelsin

merhaba,
peki, motor dururken sinyal almak istiyorum.
digital outputları kullanmak için ekteki fotoya göre mi yapmalıyız? Varsayalım fotodaki R (load) bir lamba.

ekteki fotoların ikisi de deltanın asda a2 dokümanlarından alındı. sadece kırmızı çizgileri ben çizdim.
1,5kohm lık bir yükün çalışması için böyle bir patikası mı var?

Ekli dosyalar

• digital output.jpeg
    digital output.jpeg
    57.8 KB · Görüntüleme: 93
  • digital output delta.jpeg
    digital output delta.jpeg
    38 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
ASD-A2 serisi servo motor sürücülerine ait Dijital Giriş ve Çıkışlarla ilgili bu döküman ihtiyacınızı karşılayacağını umuyorum.

PDF dökümanında işaretlediğim özelliğe bakarsanız hangi çöıkışı kullanıyorsanız onu işaretli şekilde yarlamanız ve minimum hız bilgisini girmeniz servo motor o hızın üzerine çıktığı anda bu ayarladığınız çıkıştan sinyal alarak istediğinizi yapmış olursunuz. Burada P2:18 DO1 , P2:19 DO2 , P2:20 DO3 , P2:21 DO4 , P2:22 DO5 ayarlıyor.

ASD-A2 Servolarda dijital girişler ve çıkışlar.pdf

ASD-A2 Servo Dijital Çıkış.jpg

Ekli dosyalar

• ASD-A2 Servolarda dijital girişler ve çıkışlar.pdf
    231.9 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609