Asansör Panosu.

martimgeden başka herkes bişiler yazmış.
kat sayısını
makina dairesini bi yazsında bakalım.
bu arada
akıllı röle ile asansör kabin içi tuş takımı programı yazdım.
aynı yazılımı KATA ÇAĞIR butonlarına uygulamaya çalışıyorum.deneyen varmı plc ile benzerini...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sevgili kur-sad
biz her zaman yapıyoruz dokunmatik butonlarla plc bağlantısıyla uyguluyoruz sorun varsa sor kardesim.

Bendede aynı sıkıntı var.Makine dairesiz asansör projesi hazırlıyorum .Makine dairesi olmadığı için asansör kontrol panosunu nereye koyacağım hakkında hiç bilgim yok.Bunun haricinde de bazı bilgilere ihtiyacım var yardımcı olmak isteyenler varsa msnden veya burdan yardımcı olurlarsa mennun olurum...

arkadaşlar projemde asansörlerin indiği en alt kotun olduğu bölgede asansör beslemesi için bir kuvvet panosu bırakıyorum.bu pano için ise asansörün altında yarım metre yükekliğinde bir alan bırakılmakta.
sorum şu;bu asansörün besleme ve kontrolü için böyle bir alan bırakılması ne kadar mantıklı?
ayrıca doğrusu sizce nedir?besleme ve kumanda panosunu projeji olarak benim düdizayn etmem gerektiğine göre,bu panoyu en uygun nereye koymalıyım?(ek bilgi:en alt kottan kastım otopark katıdır.)

Merhaba,

En alt katın altında dediğinizden kuyu boşluğunda olabilir diye düşünüyorum . Buna izin verilmez . Asansör kuyusu içerisinde asla kuvvet panosu konulmasına izin verilmez .

Asansör en alt katta ve büyük bir arıza yaptı ? nasıl müdehale edeceksiniz veya sigorta attı :)

Zaten ülkenmizde alt yapı sorunu okadar büyükki bu tip otoparklarda veya kuyu diplerinden sürekli su basma problemleri olmaktadır . Asansörcünün yaşadığı büyük problemlerin başında yer alır . Asansör Hidrolik ise en altta kuyunun yanında bir makine dairesi odası bulunur . Kuvvet panosu kumanda panosu ve hidrolik ünite bu odada yeralır .

Asansör dişlisiz ve makine dairesiz sistemli ise kuvvet panosu en üst katta , genellikle asansör kumanda panosuna komplike bir biçimde bulunur .

Her ne kadar asansöre enerji taşıyacak olan bu kuvvet panosu asansörle alakalı gözükse de kuyu içerisinde bulunmasına asla müsade edilmez . Asansör bileşeni kabul edilmez .

Kuyu aydınlatması dahi su basmalarına karşı en az yerden 50 - 70 cm yukarıda bitirilir .

saygılar
gogoce
Demer Teknoloji
[email protected]

kumanda panusunun koyulmaya en müsait yer asansörü çalıştıran asenkron motorun yakınına yani makine dairesdine koymak en uygunudur.

1.5-2 m daha yükseğine yani motorun da üst kısmına kuyu duvarına monte edebilirsin ......

aynen Hidayet73 gerekeni söylemiş

arkadaşlar projemde asansörlerin indiği en alt kotun olduğu bölgede asansör beslemesi için bir kuvvet panosu bırakıyorum.bu pano için ise asansörün altında yarım metre yükekliğinde bir alan bırakılmakta.
sorum şu;bu asansörün besleme ve kontrolü için böyle bir alan bırakılması ne kadar mantıklı?
ayrıca doğrusu sizce nedir?besleme ve kumanda panosunu projeji olarak benim düdizayn etmem gerektiğine göre,bu panoyu en uygun nereye koymalıyım?(ek bilgi:en alt kottan kastım otopark katıdır.)

Çok yanlış Asansör boşluğunda Pano olmaz Asansöre ait pano üst katta Asansör motorlarının olduğu yani makine dairesinde olmak zorundadır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri