Asansör kontrol kartı prototipi yapımı

ercanersoy

Üye
Merhaba, ben asansör kontrol kartı prototipi yapmayı düşünüyorum. Asansör kontrol kartı ile ilgili birkaç sorum olacak:

• Asansör kontrol kartını üretmek için nelere dikkat etmem gerekir?
  • Asansör kontrol kartı üretildiğinde nasıl bir asansörde test edilmesi gerekir?
  • Asansör kontorl kartını gerçek asansörde kullanılması için hangi şartların sağlanması gerekir?
  • Asansör kontrol kartında mikrodenetleyici kullanmayı düşünüyorum. Mikrodenetleyici türlerinden AVR mi yoksa PIC mi bu iş için daha iyidir?

Not: Arduino dili ve Arduino IDE kullanmayacağım. Programlama dili olarak C dilini düşünüyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
TS EN 81-20
ingilizce onay öncesi halini netten ücretsiz bulabilirsin,
buz dağının görünen kısmı daha bu,
ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

çaba ve düşünce güzel fakat bu basit bir kart değildir. onlarca çalışanı olan arge ekipleri yapıyor ve gerçekten asansörü bilen birinin kodlama yapması gerekiyor.

Kardeşim bir dönem uğraştım ama asansörler eskisi gibi basit değil. Özellikle motor teknolojisi gelişti. Benim zamanımda iki hızlı motorlar varken şimdi hız kontrollü motorlar kullanılıyor. Eğer ciddiysen bence bi asansörcüde işe başla sistemin nasıl çalıştığını öğren, yada bir asansörcüyle ortak olarak bu işe gir o sana sistemin tam nasıl çalıştığını anlatsın. Roket bilimi değil yazılımı tek başına halledebilirsin ama insan taşıyacağı için güvenlik seviyesi ve bağlayıcı standartlar seni çok uğraştıracaktır. Programlama dili olarak istediğini seçebilirsin ben css c kullanmıştım şimdi kendime gülüyorum niye arduino kullanmadım diye. Yazılmış bir sürü kitaplık varken niye kendim yazmaya çalıştım hepsini diye. Sende arduino kullan bence. Sana teknik bilgi veremem zaten artık bu konuda bi bilgim de kalmadı ama asansör sektörü çok hareketliydi kart yapanlar da vardı, iflas edenler paralarını kaptıranlar vs vs açıkçası ben vazgeçtim sana kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri