Artcam + Mach3 Bir kac sorunum var ( Yardim)

Herkese iyi forumlar Hayirli isler dilerim. 2 adet sorunum var ustalarim.

1. Misal artcam ile bir kare cizdim ve mach3 e yolladim cizimi saat yonune donerek yapmasini istiyorum. Bunu nasil ayarlarim?

2. Artcam Cizimlerimde bir problem yok ama parca uzerinde calisma yaparken şöyle tır tır bırakıyor duz sekilde almiyor. Makinan hizi yavas veya hizli olsa bile gorseller ektedir.

Ekli dosyalar

• 20190326_180159.jpg
    20190326_180159.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 51
  • 20190326_180139.jpg
    20190326_180139.jpg
    314.5 KB · Görüntüleme: 46
Merhaba

İlk sorunuz için artcamde takım yolu verirken veya takım ayarlarınızda takım yönü belirten bir yer mutlaka vardır.

İkinci sorununuz ise iki nedenden dolayı oluşur. ilk olarak hareketli eksenlerde mekanik boşluk vardır. İkinci sebep ise makine şasesi ve köprüsü yeterince rijit değildir esneme ve titreşim yapıyordur.

İyi çalışmalar

Merhaba

İlk sorunuz için artcamde takım yolu verirken veya takım ayarlarınızda takım yönü belirten bir yer mutlaka vardır.

İkinci sorununuz ise iki nedenden dolayı oluşur. ilk olarak hareketli eksenlerde mekanik boşluk vardır. İkinci sebep ise makine şasesi ve köprüsü yeterince rijit değildir esneme ve titreşim yapıyordur.

İyi çalışmalar
artcam de oluşan g-codelarını mach 3 de düzgün kullanmak için post yazılımı yazdırılması gerekıyor mu? yoksa artcam de aldıgımız g codelarını gonul rahatlıgı ıle mach 3 cnc router da kullanabilir miyiz?

artcam de oluşan g-codelarını mach 3 de düzgün kullanmak için post yazılımı yazdırılması gerekıyor mu? yoksa artcam de aldıgımız g codelarını gonul rahatlıgı ıle mach 3 cnc router da kullanabilir miyiz?
Artcam de mach3 için yazılmış post mevcut kod çıkışlarınızı o post ile yaparsanız sorunsuz çalışırsınız...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri