Ares'den çıktı almak

Kendi lazer yazıcım yok, internet kafelerde de Proteus gibi bir program yüklü olmadığı için Ares de çizdiğim bir baskı devrenin çıktısını alırken problem yaşıyorum. Sizler bunu nasıl halletiniz? Areste çizdiğim devreyi bilinen farklı formatlarda kaydedebilir miyim? Nasıl?

output>export graphics>export bitmap yoluyla resim olarak alabilirsiniz yada oradaki diğer formatları seçerek farklı çıkışlar alabilirsiiniz...

Primo PDF programı ile pdf olarak çıktı alıp proteus yüklü olmayan bilgisayar dan baskı alabilirsin. proteus un kendi pdf çıktısında 1/1 oranını tuturma problemi yaşayabilirsin............

Beni asıl düşündüren tarafta o kısmı zaten bitmap ile kaydettiğimizde 1:1 oranını tutturabilirmiyiz?

ben herzaman export menüsündeki "export pdf" seçeneğini kullanırım çıkış oranı tam 1:1 dir ayrıca istediğiniz katmanları burada ekleyip çıkatabilir renkli olup olmayacağını ayarlayabilirisniz. çıktı almaya gittiğiniz zaman adam soracaktır "boyu ne kadar olsun" boyunu hiç değiştirme abi sen bırak olduğu gibi çıksın 1:1 oranında de tamamdır :D bizim kırtasiye bu çok ne yapacan diye büyütürdü bazen :D

Arkadaşım ben o sorunu şu şekilde çözdüm.İnternette Proteus'un portable sürümleri var onlardan indirdim (özellikle de sendeki sürümün üst versiyonlarını indir de senin full sürümdeki dosyayı açsın).Portable sürümü ve ares dosyasını Usb Bellek'e attım ve fotokopicinin bilgisayarında bendeki portable sürümle dosyayı açtım(portable oldugu için kurulumda gerektirmiyor direkt usb bellek içinden açabiliyorsun) ve lazer yazıcıyla çıktı aldım sonuç 1e 1 oranında herhangi bir sapma olmadan çıktı.Bu yol daha kolay ve pratik denemenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri