Arduino yardım edin lütfen

asirby

Üye
arduinoda en basit kodu yüklerken bile 45 saniye 1 dakika hatta daha fazla süre yüklenmesini bekliyorum 1 veya 2 gündür böyle nasıl düzeltebilirim yardım edin (antivirüs uygulamasını devre dışı bıraktım Arduino IDE uygulamasını, kütüphaneleri silip yükledim yine de düzelmedi)

Bios ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı?
Yükleme yaparken fareyi devamlı hareket
ettirdiğinizde nasıl oluyor?

Bios ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı?
Yükleme yaparken fareyi devamlı hareket
ettirdiğinizde nasıl oluyor?
hayır değişiklik yapmadım ve yükleme yaparken fareyi hareket ettirince bir şey olmuyor yine yüklemeye devam ediyor

iyi çalışmalar ben bir kaç denemenin ardından Arduino tx rx ve pwm ışıklarının sürekli yanmaya başladı gereğinden fazla güç verdiğimi düşünerek multimetre ile ölçüm yaptım fakat atmega 328p ne de ch340g de vcc-gnd hattında kısa devre bulamadım başka deneyebileceğim pinler var mıdır? Ya da bu ışıkların sürekli yanması hakkında bilgisi olan var mıdır? şimdiden teşekkür ederim. :))

İlk ihtimal yandı diye biliriz ama önce
İçerisinde yüklü program ile alakalı olabilir
1.bilgisayar Arduino yu görüyor mu
Eğer görüyor ise
2.blink komutu yüklemeyi deneyin
Burda her şey yolunda gidip yüklenip 13.pindeki LED flaş yapıyor ise kısmen UNO sağlam diye biliriz çünkü diğer pinleri de muhakkak kontrol edilmeli ama en azından kod yükleniyorsa her yolunda diye biriz.

maalesef görmüyor arduino ide ve sürücüleri ile tekrar kurmayı denedim yine görmedi,
1} yanmış dediğiniz, herhangi bir devreden bahsedebilir miyiz (atmega, ch340, regülatör vb.)?
2} bir de bunları kontrol etmek için vcc-gnd hattı yanlış bir tercih mi
cevaplarınız için teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

Elektronik bilginiz yoksa olan birine gösterin.
O da yoksa yenisini alın. Vaktiniz daha
kıymetli.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri