Arduino no such file or directory hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Smg.exe

Üye
Arduino uygulamasında kodlarda bi sorun olmamasına rağmen bu hatayı alıyorum, tekrar tekrar uygulamayı kaldırıp indirdim , internetteki diğer çözümler de işe yaramıyo ya da ben beceremiyom. Doğru kartı seçmek değil, farklı kartlarla da denedim derleme yapmadığı için yüklemeye bile uğraşmıyo. Nasıl çözebilirim? 3D yazıcım için marlin yazılımını derlemek için kullanmıştım en son. O zaman da bu hatayı vermişti

Arduino:1.8.13 (Windows 10), Kart:"Arduino Nano, ATmega328P"

In file included from sketch\fogger.ino.cpp:1:0:

C:\Users\ORTAK\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\hardware\avr\1.8.3\cores\arduino/Arduino.h:258:10: fatal error: pins_arduino.h: No such file or directory

#include "pins_arduino.h"

compilation terminated.

exit status 1

Arduino Nano kartı için derleme hatası.

Kod:
satırındaki pins_arduino.h dosyasını bulamıyor, ya ilgili kütüphane kurulmamış ya da uygun yerde değil. Öncelikle bir aratın böyle bir dosya var mı diye.

Kod:
satırındaki pins_arduino.h dosyasını bulamıyor, ya ilgili kütüphane kurulmamış ya da uygun yerde değil. Öncelikle bir aratın böyle bir dosya var mı diye.
gjfjfgj.PNG

Görünene göre farklı klasörlerde var
[ÇÖZDÜM]

C:\Users\ORTAK\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\hardware\avr\1.8.3\cores\arduino/Arduino.h:258:10: fatal error: pins_arduino.h: No such file or directory

Yukarıdaki dosya yolunu takip edip "Local" klasörüne girdikten sonra (dosya ayarlarından gizli öğeleri göstermeyi aktif etmeniz gerekiyo) "Arduino15" klasörünü sildim, uygulamayı kapatıp açtım ve sonunda oldu. Başkaları da bu sorunu yaşıyosa burda kalsın diye kendi çözümümü bırakıyorum :)

Son düzenleme:
C:\Users\ORTAK\AppData\Local\ klasöründeki arduino15 klasörünü sil yeniden kur arduinoyu