Arduino LM35 sensörü doğru değerlerleri göstermiyor ?

Merhaba arkadaşlar.
Arduinoda yeniyim ve bir kaç basit devre kurmaya başladım.LM35 ile sıcaklık ölçümü yapmayı denedim lakin devreyi kurup kodları yazıp karta yükledigimde oda sıcaklıgında bir yerde sıcaklık degeri saçma değerler okuyor.Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    33.7 KB · Görüntüleme: 39
@mehmet.bey temas noktaları kontrol ettim kabloları değiştirdim breadboardı değiştirdim belki onda sıkıntı vardır diye ama bişey değişmedi.Usb port kısmından bir yanık kokusu gelıyor acaba yaktım mı ?

analog degeri dogru okuya bilmek için analog referans degerinin çok stabil olması gerekir.en küçük oynama okuyacagınız degerleri degiştirir.Birde analog bir deger okuyacagınız zaman 5-10 kez degeri okuyup ortalamasını alıp o şekilde kullanın.

Merhaba arkadaşlar.
Arduinoda yeniyim ve bir kaç basit devre kurmaya başladım.LM35 ile sıcaklık ölçümü yapmayı denedim lakin devreyi kurup kodları yazıp karta yükledigimde oda sıcaklıgında bir yerde sıcaklık degeri saçma değerler okuyor.Şimdiden teşekkürler.
Bende daha önceden bu sorunu yaşamıştım. 62AB LM35DZ vardı bende. Forumlardan gördüğüm kadarıyla çinli bir üretici tarafından üretilmiş doğru çalışmayan bir modelmiş. Sensöründe sıkıntı olabilir üstünden tam adını google dan aratıp forumlara bakmamı öneririm.

Bende daha önceden bu sorunu yaşamıştım. 62AB LM35DZ vardı bende. Forumlardan gördüğüm kadarıyla çinli bir üretici tarafından üretilmiş doğru çalışmayan bir modelmiş. Sensöründe sıkıntı olabilir üstünden tam adını google dan aratıp forumlara bakmamı öneririm.
Fronzee bu modelde(62AB lm35) ben de doğru okuma yapamadım. Acaba bir çözümün oldumu. Elimde de bir hayli var bu modelden.

Besleme verip çıkış ucunu voltmetreyle
ölçtüğünüzde doğru değer veriyor mu?
Oynama falan var mı?
25°C da 250mV okumanız lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular