Arduino ile yaptığım ır alıcılı arabam çalışmıyor

SHUTDOWN

Üye
Lütfen yardım edermisiniz bu konuda deneyimsizim ama bağlatıları doğru yaptığımdan eminim.Komutları doğru yazdığım halde ileri butonuna bastığımda motor sürücüden tık diye ses geliyor hareketsiz kalıyor. Batarya yerine adaptör takıyorum o çalıştırıyor ama elimle yardımcı olupta döndürüyor motorları,nerede hata yaptığımı anlayamadım lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 8af70f0c-caa2-4761-85d8-fc07192e55eb.jpg
    8af70f0c-caa2-4761-85d8-fc07192e55eb.jpg
    321.3 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba.
Bağlantılarınızda bir sorun görünmüyor ama sanırım mt3608 ile ilgili yada 3.7 volt kaynakla ilgili bir akım sıkıntısı olabilir.
Motor fazla akım çekiyor ama kalkış için geçerli akımı sağlayamıyor olabilir.

3145798f-8ea6-4430-8b9e-f95b389dd2c7.jpg

bir adet daha mt3608 ekledim paralel olarak bağladım hala çalışmadı sizce ne yapabilirim çözüm olarak lityum iyon pil alıpta mı besleyeyim ?

3.8 voltu 5 volta yukseltiyorsun değilmi
Sizin step up, voltaji yukseltirken; W=I*V formülünden w sabit olacak. V yükseldiği için akım (I) düşecek. Ve regülatörün içerisinde olan ufak enerji kaybida dahil olunca yeterli güç kalmiyor. (Sizin durumunuz için gecerli). Onun yerine bir powerbank kullanabilirsiniz. Hem şarj devresi hemde yukseltici devresi içerisinde hazır.

Son düzenleme:
Sizin step up, voltaji yukseltirken; W=I*V formülünden w sabit olacak. V yükseldiği için akım (I) düşecek. Ve regülatörün içerisinde olan ufak enerji kaybida dahil olunca yeterli güç kalmiyor. (Sizin durumunuz için gecerli). Onun yerine bir powerbank kullanabilirsiniz. Hem şarj devresi hemde yukseltici devresi içerisinde hazır.
9v luk bir pil ile denedim arduino yu başka bir kaynaktan besledim hala çalışmadı saçma bir şekilde şimdi sizin dediğinizi deniyicem şimdiden teşekür ederim

ve bidaha denedim olmadı iptal ettim projeyi söktüm hepsini

belki donanımda değildir de yazılımda bir problem vardır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri