Arduino ile sera otomasyonu hakkinda yardim talebi

belex351

Üye
Arduino uno ve ya mega ile 5 adet 1 hp motoru 1 adet 10 hp motor ve sensorlerden gelen degerlere göre 6 adet toprak sensoru ve nem sensor kontrol edebilir miyiz sera otomasyonu yapmak istiyorum havalandirma motorlari
Isi ayari
Nem ayari
Bunlarin kontrolu icin manuel kucuk bir pano normal klasik kumada olarak yapmaktayim fakat dijital olarak bu yapmak istediklerimi hem manule hemde cep telefonudan kontrolu yapabilirmiyim
Kod icin nasil yapmam gerekli bu konu hakkinda yardim talep etmekteyim

Yapılır. Sensörlerden gelen bilgileri arduinoya okuttur, lcd ekranda görüntüle. Sistemdeki motor, fan, selenoid gibi almaçların hangi şartlar gerçekleştiğinde deveye girip çıkacağını verilen senaryoya uygun olarak belirle. Hazırlanan senaryoya ait verileri de lcd ekranda göster ve bu verilere ait ayarlar manuel değiştirilebilir olacak şekilde birer potansiyomaetre ya da butonlar aracılığı ile değiştirilebilir olsun. Yani hazırlanan cihaz yeniden program atmaya gerek kalmadan programlanabilir olsun. Bunlar hazırlandıktan sonra da senaryoya uygun olarak programı yazıp sistemi çalışır hale getirebilirsin. Sistemin doğru olarak çalıştığını gördükten sonra da cep telefonu üzerinden bluetooth, sms ya da bir web sayfası üzerinden sistemi kontrol etmek, aç kapa işlemlerini yapmak, sensör verilerini okumak gibi işlemleri yapacak olan yazılımı ve donanımı mevcut sisteme ilave etmeniz gerekir. Sıfırdan tasarım olacağı için en az 10 -15 gün sürecek uzun soluklu bir iş. Şu malzemeleri al şu kodu kullan devre şeması da şurada şeklinde kimse yardımcı olamaz. Sıfırdan tasarlayıp yapmalısın. Gene de bir araştır ihtiyaçlarına cevap verebilecek önceden yapılıp paylaşılmış bir çalışma bulabilirsen faydalanırsın. Ama ihtiyaçlarına ve senaryona uygun olarak hazırlanmış bir paylaşımı bulabilebileceğini zannetmiyorum. Kimse de bu kadar uzun sürecek bir çalışma için ücretini almadan projeyi sizin için tasarlayıp paylaşmaz. Ancak siz yapmaya başlayıp yapamadığınız yerlerde forumlardan yardım almayı deneyebilirsiniz. Durumlar böyle. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri