Arduino ile Araç Takip Sistemi projesi için yardım

Merhabalar, Robotistan sayfasında yer alana şu github linkindeki vehicle_tracking.ino kodlarını kullanıyorum ancak SIM kartın numarasına mesaj yolladığımda konum cevabı gelmiyor. Kodlar burada >>> https://github.com/mewanindula/GPS-Tracking-System 2
Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim. Hatta kendisi talep ederse sorunun çözülmesi halinde belli bir ücret ödemeyi kabul edebilirim. Şimdiden teşekkürler.

konuya hakim değilim fakat kod üzerinde sadece numaranızı girmeniz gerekiyor gibi duruyor

while(!sim808.getGPS()){
}
anladıgım kadarı ile bu kısım gps sinyalini bulana kadar beklemeyi saglıyor.yani kapalı bir ortamda bu denemeyi yaparsanız bu döngüden çıkma ihtimali yok.bu satırı devre dışına çıkartıp alttaki satırları gösterip göstermedigini kontrol edin.
Daha sonra acık alana cıkıp uzun bir süre(2-3 dakika) bekleyin,havanın bulutsuz olması yani cihazın uyduları bulabiliyor olması gerekir.

while(!sim808.getGPS()){
}
anladıgım kadarı ile bu kısım gps sinyalini bulana kadar beklemeyi saglıyor.yani kapalı bir ortamda bu denemeyi yaparsanız bu döngüden çıkma ihtimali yok.bu satırı devre dışına çıkartıp alttaki satırları gösterip göstermedigini kontrol edin.
Daha sonra acık alana cıkıp uzun bir süre(2-3 dakika) bekleyin,havanın bulutsuz olması yani cihazın uyduları bulabiliyor olması gerekir.
Hocam dediğinizi yapıp kodu çıkardım ve kontrol ettim. Herhangi bir sorun vermedi ancak arduino şuan arkadaşta, yarın akşam onunla deneyeceğiz bu şekilde nasıl sonuç alacağımızı. Ancak while kodunu çıkarmadan yani kodu olduğu gibi çalıştırınca şu şekilde bir sorunla karşılaşıyoruz.
gsmgps.jpeg

Normalde mobilden mesaj attığımızda mesaj atılan numara, tarih ve attığımız mesajın burada görünmesi gerekiyor. Sonrasında da konumu görmemiz ve ardından telefona bu konumun mesaj olarak gelmesi gerekiyor.
konuya hakim değilim fakat kod üzerinde sadece numaranızı girmeniz gerekiyor gibi duruyor
Hocam numara girmeye yer yok ki. Yani en azından ben göremedim.

Son düzenleme:
C++:
sim808.readSMS(messageIndex, message, MESSAGE_LENGTH, phone, datetime);

Bu kısım çalışmıyor o yüzden nesaj ve telefon numarası görünmüyor. Bu satırı silip yerine

C++:
sprintf(MESSAGE,"mesajı buraya yaz");
sprintf(phone,"telefon numarasını buraya yaz");
sprintf(datetime,"saat tarihi buraya yaz");

Yaz, bi dene eğer çalışıyorsa ya kitaplık ya gsm kartıyla olan haberleşmede sorun var demektir.

C++:

Bu kısım çalışmıyor o yüzden nesaj ve telefon numarası görünmüyor. Bu satırı silip yerine

C++:

Yaz, bi dene eğer çalışıyorsa ya kitaplık ya gsm kartıyla olan haberleşmede sorun var demektir.
Teşekkürler hocam deneyeceğim.

while(!sim808.getGPS()){
}
C++:

C++:

Hocam dediklerinizi yapmadan önce gps konumunu anında alan bir kod oluşturduk. Daha sonra üstteki kodun gps kodunun yerini bu kodla değişitirdik. SMS kodlarını aynı bıraktık. Sanırım kodlarda sorun yok ki şuanda eskiden attığımız mesajlara yeni cevaplar geliyor ancak konum 0 olarak gözüküyor. Son mesaja kadar gelmesini bekleyeceğiz ve yeni kod ile tekrar deneyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri