Arduino ethernet shield

video yorumlarında port yönlendirmenin yasak olduğu belirtilmiş

Hayır böyle bir şey yok.

Statik ip adresiniz var mı?

İnternet sağlayıcınız (ki bende ttnet en ucuz paketi aldığımdan dışarıdan ulaşılamaz dedi) dışarıdan erişime açmamışsa port yönlendirmek bir işe yaramaz.

O zaman port yönlendirme yapmak için modeminizin ara yüzünü açın.

192.168.0.1 ya da 192.168.1.1 gibi bir adres olabilir.

Sonra sunucunun dahili IP numarasını öğrenmek için Linux için ipconfig, Windows için ipconfig /all komutunu vermek gerekiyor.

Daha sonra modem ara yüzünden, aşağıdaki gibi port yönlendirme ayarlarını yapabilirsiniz.

port_yonlendirme.png

Daha sonra örneğin şu adrese gidip 80 numaralı iletişim kapısının açık olduğunu kontrol edebilirsiniz.

https://www.canyouseeme.org/

Eğer "success" diye bir ileti gösteriyorsa port yönlendirme başarılı olmuştur.

yerel ağın içinde çalışıyor ama port yönlendirme yapıp dışarıdan bağlanmak istendiğinde erişilemiyor video yorumlarında port yönlendirmenin yasak olduğu belirtilmiş, böyle birşey mümkünmüdür ve çözümü nedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.
İnternetiniz statik ip ise bir domain üzerinden dışarıdan da bağlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Kusura bakmayın okumamıştım, arkadaş cevap vermiş :)

Ardiuno üzerinden tam olarak neyi kontrol edeceksiniz? Ben de ardiuno'dan sonra NodeMCU aldım ve uzaktan kontrol işleri ve akıllı ev sistemleri için daha pratik ve kolay geldi. Bu konuda destek siteleri aracılığıyla port yönlendirme ile uğraşmadan kontrol sağlanabileceğini anladım. Henüz çalışmalarım devam ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri