ARCELIK BUZDOLABI KAPAK YON DEGISIMI

uvw

Üye
Arkadaşlar Arçelik çift kapılı buzdolabı 4263 TMB Kapak yönü değişimi için yeni menteşe takımı gerekirmi, yoksa sağdakileri alıp sol tarafa takabilrmiyiz. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum saygılar

Diğer tarafta vida delikleri için plastik
tapa varsa onları sökünüz. Aynı menteşe
parçalarının yerlerini değiştirip yeniden
diğer tarafa takınız.
Aynı menteşe takımı kullanacaksınız.
Ancak diğer tarafta yer yoksa yapacak bir şey yok.
Kolaylıklar.

• Beğen
Tepkiler: uvw
mehmet bey çamaşır makinem de bozuktu yetkili servis çağırmıştım. buzdolabının kapağının yönünü de değiştirelim dedim. menteşeleri elimizde yok, sipariş edelim gelince değiştirelim dedi. gerek varmı dedim evet dedi yenileri olmadan kapının yönü değişmez dedi. faturayı kabartmak içinmidir anlayamadım, bencede sağdakileri sola taksak olur gibi geliyor. bu modellerin kapak yönü değiştiren varmı acaba.

image.jpeg

mehmet bey çamaşır makinem de bozuktu yetkili servis çağırmıştım. buzdolabının kapağının yönünü de değiştirelim dedim. menteşeleri elimizde yok, sipariş edelim gelince değiştirelim dedi. gerek varmı dedim evet dedi yenileri olmadan kapının yönü değişmez dedi. faturayı kabartmak içinmidir anlayamadım, bencede sağdakileri sola taksak olur gibi geliyor. bu modellerin kapak yönü değiştiren varmı acaba.

Ekli dosyayı görüntüle 33261

Valla o modeli billmem ama bende profilo vardı ev değişitirince kapak ters kaldı.Ben bi daldım ya Allah
menteşeleri karşıya geçirdim oldu.5 seneden fazladır çalışıyor.Büyük ihtimalle sizinkide olur.

• Beğen

dıkkat edersenız sol alt köşelerde yerleri var onları düz tornavıda ile kaldırın altlarında delıkler olduğunu görüceksınız

• Beğen

Merhaba.sn uvw,dolabınızın sol tarafında simetrik yapıda olan ve aşağıdaki gibi resimlenmiş kapak açılma yönü için bazı düzenlemeler bulunuyorsa,bu dolabınızın 2 kapağının da kapak yönünü, sadece kendi menteşeleri ile (Diğer üye arkadaşlarımızın da açıkça da belirttiği gibi) kolayca değiştirilebilir.Resimde 3 adet plastik tapa çıkmadan ve tam çıktıktan sonra ve diğer resimlerde de altta ve üstte yer alan gizli kapaklı özel bazı özel düzenlemeler görülmektedir.Siz bu noktaları aktif hale getirip sağ tarafı tam pasif hale getirip,çıkan bu tapalarla da oradaki delikleri tam kapatmış olacaksınız.İyi bir fikir edinmeniz için de evdeki arçelik no-frost'unkileri şu anda resimledim.Çok eski arçelik marka bir deepfreeze'deki düzen keza aynidir,yani kapak yönü kullanımının bir değişimine yine elverişlidir.Kolay gelsin.

bbaXQb.jpg

mLayG8.jpg

0Da67Y.jpg

AJvMmB.jpg

o7aWZR.jpg

ZdaBJo.jpg

Bende sizler gibi düşünüyordum, sağdan çıkan vidaları vs. alıp sola takılalarak, kapağın çalışması gerekirdi. Yetkili servis öyle olmaz dedi, yeni vida takımı sipariş edeceğiz ( elimizde yok diyor) malzeme gelince, getirip takacağız dedi gitti. Bunu diyen de özel servis deil, Bizim burada arçelik en yetkili servisi. İkinci arıza da çamaşır makinasından rulman sesi geliyordu, metal dönen kazanı ve bilya ile berabermiş, kaynaklıymış, orijinali takım olarak 360 TL ye değiştirelim dedi, o şimdilik dursun dedim. Artık buzdolabı kapak tamirine ne ne isterse vereceğiz, vesselam (onun da fiatını sormayı unuttum)

bu modelde kapı yönü aynı menteşelerle birlikte dönebilir..

t30(t25 de olabilir) tornavida ile döndürebilirsiniz..

• Beğen
buzdolabının sol yanda bir etiket oluyor kapak yönü değişebilir diye ..
oraya bakınız ...

• Beğen
Servise bugün telefon ettim, menteşe siparişinizi iptal edin dedim, kapak yön değişimi ve çamaşır makinesi tamirinden vazgeçiyorum (servise güvenim kalmadı, gerekirse yeni çamaşır mak. alacağım) Vazgeçtiğimiz için, onlar arızayı teşhis edip, cevap bekledikleri için (sadece) servis ücreti almaya geleceklermiş. Hayırlısı...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri