Arcelik 5285 nf buzdolabı soğutma sorunu

Sc5256

Üye
Merhaba arkadaşlar bende 5285 nf buzdolabı alt kısım soğutmuyor. Usta çağırdım orta bölme rezistansı değişti fakat sorun çözülmedi. Buzlanma falan yok. Fan çalışıyor aşağıya hava geliyor. Fakat soğutmuyor. Ön göstergede alt 7°C nin altına inmiyor. Hangi yolu izlemeliyim. Lütfen yardım edermisiniz.

Çok sebepli bir sıkıntıdan muzdaripsiniz. Fan dönüyordur ama dönüş hızı yetersizdir. Ntc ve termal sigorta arızalıdır; keza yaprak rezistansla birlikte değişimi daha doğru olur. Soğutucu gaz azalmıştır. Drayer ve kılcal tıkanmıştır. Motor bölmesi fan ve kondenser tozludur. Evap bloklama yaptığı için strafor su çekmiştir. Su tahliye kanalı tıkalıdır. Kompresör basıncı azalmıştır. İşte bu sebepler tek tek incelenmelidir.

Merhaba arkadaşlar bende 5285 nf buzdolabı alt kısım soğutmuyor. Usta çağırdım orta bölme rezistansı değişti fakat sorun çözülmedi. Buzlanma falan yok. Fan çalışıyor aşağıya hava geliyor. Fakat soğutmuyor. Ön göstergede alt 7°C nin altına inmiyor. Hangi yolu izlemeliyim. Lütfen yardım edermisiniz.
Ürün eski bir ürün muhtemelen kondenser çürüyüp gaz kaçırmıstir

Ürün eski bir ürün muhtemelen kondenser çürüyüp gaz kaçırmıstir
Benim dolapta eski bir ürün. alt soğutmuyordu su kanalını temizledim alt bölüme giden hava kanalına hava bastım şimdi soğutuyor denemekte fayda var.

Deepfreze bölümünün kapağını açın ve evapı gözlemleyin. Sağ üst kısımdan itibaren soğuk olduğunu en alt boruya kadar onaylayın. Daha önce kompresöre gaz basıldı ise sübaba basıp gaz çıkış şiddetini duyun. Yok daha önce gaz basılmadı ise ilk madde harici bir yöntemi uygulayamazsınız. Keza teknik servis basınç ölçer ile kontrol eder. (Boruyu keser servis borusu ekler)
Selametle.
Evaparatör
tfh5aek.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,609
Kullanıcılar
450,609
Son üye
Sharpemre

Yeni konular

Geri