Aracımda ses sisteminin eksi ucu nerede

Tr.Server1

Üye
arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var elektronikle ilgili çok bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim arabamın teybine gelen kablodan voltaj almak istiyorum
yanlız şöyle bi sorunum var çok kablo geliyor teybe + kırmızı ölçü aletini + ya dokunduruyorum diğer ucunuda diğer hangi kabloyu dokundurursam voltaj görünüyo yani ölçü aletinin - kısmını diğer kabloların hangisine dokundurursam voltaj görünüyo normalde - hangisi onu öğrenmek istiyorum 12voltluk mp3 modülü bağlıycam sakat olmasın diye size bi sorayım dedim.-yi nasıl bulurum bu kabloların içinde

birde şöyle bi sorun var araç stop haldeyken voltaj 12 çalışır haldeyken voltaj 14 benim bağlayacağım cihaz 12 v herhangi bi sıkıntı olurmu

Siyah kablo.

Ayrica arabanin saseside teybin saseside bilindigi gibi eksidir.

1 kaç tane siyah kablo var ama. - yi herhangi bir kabloya bağlasam sıkıntı olurmu.

Ölçü aleti edinmen kullaman şart, Serkan'ın dediği gibi yaklaş bütün siyahları şase ile irtibatlı mı multimetreyle bak. Eski teyplerin üzerinde şema yer alıyordu.

çok fazla elektronikten anlamıyorum multimetreyi çok iyi bilmiyorum multimetrenin bi ucu kırmızıda diğerini hangisine değdirsem voltaj görüyorum.

Eğer siyah (Genelde - uç siyahtır.) kablodan emin değilsen, Aracın tüm gövdesi (-) uç'tur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri