Arabadan 12 v elektrik almak

fattik

Üye
Üsradlarım merhaba, her zaman yaptığım gibi herhangi foruma yeni bir konu açmadan önce mutlaka araştırırım. Ama bu sefer gerçekten bu basitlikte soruları bulamadım.
Arabama led lamba bağlayacağım yada 12 v herhangi bir şey..
1- artı ve eksileri nerden almam gerekiyor
2- aküden alsam sürekli yanar, bir de kötü bir görüntü olur
3- sigorta kutusundan alsam bu konuda hiç bir fikrim yok
E tabi kontağı kapattığımda mutlaka o da sönmeli

Araba 2009 citroen c4 1.6 hdi

Teşekkür ederim..

Tavan lambasından alın. Daha pratiği çakmak olabilir. Oto elektrikçilerde kablolu çakmaklık bulabilirsin

tabi tek başına 7805 işe yaramaz bunu bilin patlıyor zamanla yada akabinde.

7805 derken hocam anlayamadım, siz ne önerirsiniz

Aracın ön tarafına takacaksan park lambalarından alabilirsin.
Led ne amaçla kullanılacak?

3- sigorta kutusundan alsam bu konuda hiç bir fikrim yok
E tabi kontağı kapattığımda mutlaka o da sönmeli
Köyde kahvede otururken bir komşumuz geldi ormancı Ali nin arabası park halindeyken hır hır diye ses çıkarıyordu dedi en az 15 yıl önce eski model renault 12 taksi arabanın yanına toplanarak gittik araba tutuşmaya başladı ve bir patlama sesi benzin deposunun kapağı gökyüzüne doğru yanarak fırladı.Oradaki büyüklerimden biri:Arabanın elektrik tesisatına sürekli birşeyler eklerdi sonuç bu oldu dedi.
Hiç bilginiz yok gidin bir orta elektrikçiye yaptırın oto elektrikçiye vereceğiniz para sizin ve yakınlarınızın canından daha değerli değildir sanırım

Köyde kahvede otururken bir komşumuz geldi ormancı Ali nin arabası park halindeyken hır hır diye ses çıkarıyordu dedi en az 15 yıl önce eski model renault 12 taksi arabanın yanına toplanarak gittik araba tutuşmaya başladı ve bir patlama sesi benzin deposunun kapağı gökyüzüne doğru yanarak fırladı.Oradaki büyüklerimden biri:Arabanın elektrik tesisatına sürekli birşeyler eklerdi sonuç bu oldu dedi.
Hiç bilginiz yok gidin bir orta elektrikçiye yaptırın oto elektrikçiye vereceğiniz para sizin ve yakınlarınızın canından daha değerli değildir sanırım
Öncelikle teşekkür ederim. Evet bu konuda haklısınız ama öğrenmenin önü bu şekilde kesilmemeli. Bir işi yapan var diye öğrenmemek mantıklı gelmiyor. Bütün arabalarımda merak ettim bu arabadan 12 v nasıl alınır diye ve foruma yazdım. Öğrenmek istiyorum

Öncelikle teşekkür ederim. Evet bu konuda haklısınız ama öğrenmenin önü bu şekilde kesilmemeli. Bir işi yapan var diye öğrenmemek mantıklı gelmiyor. Bütün arabalarımda merak ettim bu arabadan 12 v nasıl alınır diye ve foruma yazdım. Öğrenmek istiyorum
ben yaşadığım olayı anlattım tabi ki öğrenmek güzel birşey ancak bazı mesleklerde uzaktan eğitim almak mümkünken elektrikte mümkün değildir ya çırak olup bir ustaya öğreneceksiniz ya da okuluna gideceksiniz hani bir söz vardır:Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder diye yarım elektrikçi hem candan hem maldan eder araba gibi içinde sevdiğiniz insanları taşıdığınız bir araçta elektrik tesisatında işlem yaparken dikkat etmek lazım çevrenizde mutlaka bir elektrikçi vardır onunla birlikte yaparsanız hem işi öğrenir hem ucuza mal edersiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri