Araba 12v elektirik kablosu

Öncelikle herkese merhaba,konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

Konu Şu:
Aracımın camları manuel olduğu için, bugün cam kaldırma motor seti aldım, görseldeki gibi her araca uyumludur diye özellikle yazmışlar.Bağlantısı vs. kolaydır diye umuyorum.Lâkin bu motorlar 12 volt elektirikle çalışıyor benim aracım kamyonet olduğu için elektirik tesisatı vs. 24v oluyo bildiğim kadarıyla 12v elektiriği nasıl veya nereden alabilirim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Elektirik ustasına götür diyenler olacaktır mutlaka öğrenmek ve tecrübe olması için kendim yapmayı tercih ediyorum.
Aracım İsuzu Nkr 86 model
Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210609-001038.png
    Screenshot_20210609-001038.png
    548.9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Sonuçta 2 adet 12v akü vardır. İki akünün birleşim yerinden 12v al. En sağlam çözüm bu

Tek akuyse araç 12v demektir.

Öncelikle herkese merhaba,konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

Konu Şu:
Aracımın camları manuel olduğu için, bugün cam kaldırma motor seti aldım, görseldeki gibi her araca uyumludur diye özellikle yazmışlar.Bağlantısı vs. kolaydır diye umuyorum.Lâkin bu motorlar 12 volt elektirikle çalışıyor benim aracım kamyonet olduğu için elektirik tesisatı vs. 24v oluyo bildiğim kadarıyla 12v elektiriği nasıl veya nereden alabilirim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Elektirik ustasına götür diyenler olacaktır mutlaka öğrenmek ve tecrübe olması için kendim yapmayı tercih ediyorum.
Aracım İsuzu Nkr 86 model
Şimdiden teşekkürler...
İki akuden herhangi birinden 12V alıp kullanmanızı önermem, akulerin şarj dengesini değiştirmiş olursunuz. 24 v girisi 12V a dönüştüren linkteki gibi devre her yönden sizin için pratik olur.
https://www.direnc.net/lm2596-power-suplay-modul

Akünüzü görebilir miyiz?

Mümkünse etiket kısmını yoksa üstte kapakları dahil resim iyi olur.

Bu aku üzerinde 12 volt olduğu yazıyor. Yukarıdaki motorlarda 12 volt dediğinize göre

Sorunsuz çalışacaktır.

Bu arada bu akuyu bunyesinde çalıştığım firma üretiyor. :)

Tek akuyse araç 12v demektir.
Yanlız çakmaklığın elektiriğine baktım 24v yazıyo normalde kamyonetler iki akü oluyo bildiğim kadarıyla lâkin aracım tek aküyle çalışabiliyo bu akü de 12v olduğuna göre çakmaklık 12v elektirik mi alıyo yoksa üstünde yazan 24v olanı mı 12v alıyosa elektiriği ordan alabilirim gibi...
Umarım açıklayıcı anlatabildim.😊
İki akuden herhangi birinden 12V alıp kullanmanızı önermem, akulerin şarj dengesini değiştirmiş olursunuz. 24 v girisi 12V a dönüştüren linkteki gibi devre her yönden sizin için pratik olur.
https://www.direnc.net/lm2596-power-suplay-modul
Bunları da biraz araştırdım sağlıklı çalışmıyo bildiğim kadarıyla ısınma sorunu varmış dönüştürücülerin.

Bu aku üzerinde 12 volt olduğu yazıyor. Yukarıdaki motorlarda 12 volt dediğinize göre

Sorunsuz çalışacaktır.

Bu arada bu akuyu bunyesinde çalıştığım firma üretiyor. :)
Desteğiniz için teşekkürler biraz kafa karışıklığı oldu ve burda aydınlandım.Sorunum çözülecektir büyük ihtimal.😊

Forum istatistikleri

Konular
128,157
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri