Araçta elektirik birden kesildi

Nekro

Üye
iyi günler herkese umarım cevap alırım.
1 ay oldu bir araç aldım 2008 peugeot 206 sedan kasa dun aksam araç seyir halindeyken aracın yakıt türü kendi kendine degisri bir kaç kez bir benzine bir lpgye geçiş yapıyordu daha sonra birden istop etti tekrar çalıştırmak için marşa bastım ancak araca elektirik hiç gelmedi göstergelere bile gelmiyordu.

Bende akü bitmistir diye başka araçtan takviye yaptım takviye yapınca çalıştı ama takviye kapbloların sökünce araş istop etti sizce sebebi ne olabilir? şimdien teşekkurler...

Bir yerde sigorta atmış olabilir.Yada akü gerçekten dibine kadar bitti.
Yalnız bir oto elektrikçiye göster araba yanmasın.

saol saok hacam;
kafa karıstiran kısım şu araç çalısır haldeyken aküyü söksen bile istop etmemsi gerekiyo diye biliyorum

saol saok hacam;
kafa karıstiran kısım şu araç çalısır haldeyken aküyü söksen bile istop etmemsi gerekiyo diye biliyorum
Akü sıfırsa rölantide stop eder. Biraz yüksek devirde çalışır.

Eğer aküyü ölçme ya da ölçtürme imkanınız yoksa ve yine takviye ile çalıştıracaksanız şuradaki anlatıma göre yapın deneyin bir de: https://www.tr.varta-automotive.com...rj-etme/arabayi-takviye-kablosuyla-calistirma

Özellikle de son kısma dikkat edin (Belki de biliyorsunuzdur. Ben dikkat etmiyordum). Benim de başıma geldi. Birisinin aracına takviye yaptım. Önce artıyı çıkarınca araç stop etti nedense. Tekrar çalıştırdık bu defa önce eksiyi sonra artıyı söktüm çalışmaya devam etti. Tabi sonra ne oldu bilmiyorum. Tanımadığım birisiydi.

Aslında en sağlamı aküyü ve şarj dinamosunu kontrol ettirmek. Üstteki gibi farklı alternatifleri denediğinizde yine de araç stop ediyorsa şarj dinamosunda sorun olabilir ki o çalışmazsa akü kısa sürede biter ve elektrik olmaz araçta. Dediğiniz gibi aracın çalıştıktan sonra aküsüz olsa bile stop etmemesi lazım. Benim araçta sıfırlanmasın diye arcı stop etmeden aküyü değiştirmiştik bir sorun olmamıştı. Tabi yeni aküydü.

iyi günler herkese umarım cevap alırım.
1 ay oldu bir araç aldım 2008 peugeot 206 sedan kasa dun aksam araç seyir halindeyken aracın yakıt türü kendi kendine degisri bir kaç kez bir benzine bir lpgye geçiş yapıyordu daha sonra birden istop etti tekrar çalıştırmak için marşa bastım ancak araca elektirik hiç gelmedi göstergelere bile gelmiyordu.

Bende akü bitmistir diye başka araçtan takviye yaptım takviye yapınca çalıştı ama takviye kapbloların sökünce araş istop etti sizce sebebi ne olabilir? şimdien teşekkurler...
Alternatörünüz akünüzü şarj etmiyor . Akü bitene kadar onun gücüyle yolda gidiyorsunuz . Alternatörünüze baktırın .

akünüzü harici olarak bir cihazla şarz edin veya şarz ettirin. eğer sorun biterse alternatörünüz veya konjektörünüz arızalıdır. underground un dediği gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri