Araç start stop bazı sorular sorunlar

ceto42

Üye
Merhabalar kontrolkalemi sakinleri, konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

Renault Fairway 1.6 93 model bir aracım var. Severek bindiğim bir araç.

Start stop entegresi yaptırmak istiyorum. Her aşamasını kendim yapıp uğraşmak istiyorum. Tabi bazı sorular var kafamda.

1) Direksyon kilidini devre dışı bırakmak mı gerekir? yada start stop eklendiğinde anahtarlı kısmı anahtar takılı şekilde bırakıp bir yere gizlesem olur mu ?

2) Marş motoru normalde tek çevirmede çalıştırıyor. Soğuk havalarda 5 6 saniye sürdüğüde oluyor. Marş kısmını nasıl halledebilirim. Çalıştıktan sonra anında kesmesi lazım. Forumda okurken yağ simgesi sönünce marş durur tarzında birşey okudum. Başka bir önerisi olan var mı?

3) Bir sorun oldu ve start stop çalışmadı bozuldu. Anahtarlı kısımla çalıştırsam bir sorun yaşar mıyım ?

Merhaba.
2-3 yıl start stop işiyle uğraştım.
Öncelikle hazır bir modül mü kullanacaksınız bilmiyorum ama,
Direksiyon kilidini devre dışı bırakmazsanız Allah muhafaza büyük sıkıntı yaşarsınız.
Orijinal kontağı yerinden sökmek istemezseniz kontağa bir kırık anahtar takıp kontak açık konumda bırakabilirsiniz bu şekilde direksiyon kilidi sorunu çözülmüş olur.
Şarj dinamosunda iki kablo vardır bir tanesine araba çalıştığı zaman elektrik gelir.
O elektrik ile bir marş rölesi sistemi kurup röle çektiği zaman marş basma işlemini kesersiniz.
Son olarak orijinal kontağı iptal etmeden hem start stop hemde normal den çalışma olacaksa bu biraz kafanızı yorabilir ama olmmaz diye bişey yok.

Merhaba.
2-3 yıl start stop işiyle uğraştım.
Öncelikle hazır bir modül mü kullanacaksınız bilmiyorum ama,
Direksiyon kilidini devre dışı bırakmazsanız Allah muhafaza büyük sıkıntı yaşarsınız.
Orijinal kontağı yerinden sökmek istemezseniz kontağa bir kırık anahtar takıp kontak açık konumda bırakabilirsiniz bu şekilde direksiyon kilidi sorunu çözülmüş olur.
Şarj dinamosunda iki kablo vardır bir tanesine araba çalıştığı zaman elektrik gelir.
O elektrik ile bir marş rölesi sistemi kurup röle çektiği zaman marş basma işlemini kesersiniz.
Son olarak orijinal kontağı iptal etmeden hem start stop hemde normal den çalışma olacaksa bu biraz kafanızı yorabilir ama olmmaz diye bişey yok.
link vermek yasak mı bilmiyorum ama...
https://m.tr.aliexpress.com/item/33...webp&pdp_ext_f={"sku_id":"10000014777389142"}

Aliexpress ten getirtmek niyetindeyim. Türkiye'de herşey dahil 2000 2500 fiyat çekiyorlar. Aklımdaki tek problem marş kısmı

Link vermek yasak değil.
Link teki ürünü alırsanız montaj klavuzuna göre bağlaması kolay.
Sadece İngilizce dilinde olduğu için belki çeviri yapmak gerekir ama yinede bağlaması zor değil.
Hem orijinal kontaktan hemde start stop tan çalıştırmak isteniyorsa,
Benim şahsi fikrim şudur,
Orijinal kontak bağlantısı soketlerine göre start stop modül bağlantısını yapıp,
Gerektiği zaman start stop soketini çıkartıp orijinal kontak soketini takarak normal şekilde çalıştırmak mümkün olur.
Hevesinizi kırmak istemiyorum ama bu modüller pek uzun ömürlü olmuyor.
Muhahhak bir arıza veriyor.

Link vermek yasak değil.
Link teki ürünü alırsanız montaj klavuzuna göre bağlaması kolay.
Sadece İngilizce dilinde olduğu için belki çeviri yapmak gerekir ama yinede bağlaması zor değil.
Hem orijinal kontaktan hemde start stop tan çalıştırmak isteniyorsa,
Benim şahsi fikrim şudur,
Orijinal kontak bağlantısı soketlerine göre start stop modül bağlantısını yapıp,
Gerektiği zaman start stop soketini çıkartıp orijinal kontak soketini takarak normal şekilde çalıştırmak mümkün olur.
Hevesinizi kırmak istemiyorum ama bu modüller pek uzun ömürlü olmuyor.
Muhahhak bir arıza veriyo
sizin önerdiğiniz bir marka model var mı. yoksa hiç bulaşmamalı mıyım

Kendin yap?1 butona basınca kontak ac ikinci butona basista marş devreye girsin süreyi nasıl ayarlaman konusunda iki kademeli yapabilirsin ilk kısım basit bir turn off devresi ikinci kısım dediğin gibi yağ lambası araç çalışınca belli bir süre sonra Ms bazında yağ lambası soner bazı araçların geç sönüyor bunun etkisi bir çok sebep olabilir sensör gösterge iletim kam mili yağ pompası eşit çalışmaması vb bu kısımları yaptığında.bu arada imbolizer iptal edersen araya emniyet koy ateşleme yakıt pompası vs kendi anahtarindan acilmadimi araç calismasin

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri