Araç marşa vurmuyor

emrozk71

Üye
Elimde pancar motoru bağlı bir araç var. Şu anda çalıştırırken ip bağlayarak ateşlemeyi başlatıyorum. Marşa vurduğum zaman motoru birkaç defa dönüyor fakat aküden gelen güç sanırım yeterli olmuyor ve çalışmıyor. Kutup ucundaki kablolar da aşırı ısınma yapıyor. Akünün marşa vururken gücünün yetmemesinin sebebi nedir sizce?

Aküyü ölçün yeterli güçtemi?Kutup başları gevşek olabilir çoğu zaman gözle görülmez ,kablolar eskimiş olabilir ,pancar motor da olsa ilk bakılması gerekenler elektrik tarafında bunlardır.Kolay gelsin.

Kutup başlarını çıkarıp iyice sıktım fakat yine aynı. Aküyü de daha alalı 3-4 ay oldu o yüzden sorun olduğunu sanmıyorum. Akünün kutup başındaki kabloların aşırı ısınmasının nedeni nedir peki?

Kutup başlarının aşırı ısınmasının sebebi,uzun süre aşırı akım çekme,kutup başının eski ve temas etmemesi,kaçak akım uzak ihtimal kısa devre .Kutup başlarını iyice temizleyin (zımpara,WD 40 yağlayıcı,pas sökücü benzeri kullanın)gerekirse değiştirin.Akünün voltaj ölçümünü yapın ,kabloların eskimiş olma olasılığını göz ardı etmeyin uygun akım gücünü taşıyamayan kablo marş motorunu döndüremez,imkanınız varsa başka aküyke deneyin.Kolay gelsin.(Arabayla çok yolda kaldım , sıkıntılar bunlar olur çoğunlukla)

Elimde pancar motoru bağlı bir araç var. Şu anda çalıştırırken ip bağlayarak ateşlemeyi başlatıyorum. Marşa vurduğum zaman motoru birkaç defa dönüyor fakat aküden gelen güç sanırım yeterli olmuyor ve çalışmıyor. Kutup ucundaki kablolar da aşırı ısınma yapıyor. Akünün marşa vururken gücünün yetmemesinin sebebi nedir sizce?

Bence marş motoru bozuk . Marş motorunu söküp oto elektrikçi ye götürün test etsinler. Genelde bobinleri arıza yapiyor

bence de aküden kaynaklıdır

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri