Araç İçin Amerikan Park Yapımı Hakkında

Zonqican

Üye
Herkese merhabalar , sorduğum soruyu bilmeyecek kadar elektronik bilgim var ve bir konuda cevapsız kaldım ,

Aracım için amerikan park modülü , yani aracın park ampülleri açıkken sinyal ampüllerininde kesiksiz şekilde sürekli yanmasını sağlayan devreyi yapmaya çalışıyorum ,

1 Adet 11Watt 3.3Ohm Taş direnç ve 2 adet 3 Amper diyot ile bu işlemi sorunsuz çözdüm, fakat internette bu sistem 25 TL gibi bir fiyata satılıyor , kendimiz yaparsak 2.5TL yi geçmiyor , Ve ayrıca ışık şiddetinin ayarlanılabilir olduğu modül de satılıyor oda 45 TL civarlarında ,

Sorum şu , bende ayarlanılabilir şekilde yapmak istiyorum , 11Watt 3.3Ohm Taş direnç yerine , Hangi potans veya reostayı kullanırsam , ışık şiddetini ayarlanılabilir hale getiririm ,

İnternette hazır satılanlarda hep şu ibare var , ışığı %0-80 arası ayarlayabilirsiniz , hiç biri %100 e kadar sinyali açabilirsiniz demiyor , galiba buda kullanılan devre elemanından kaynaklanıyor , belirtmek istedim,

Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum , herkese iyi haftasonları diliyorum.

araba ne marka,model? orijinalliğini bozma muayaneden kalır yada kanser eder seni...

orijinal hali daha güzel ki ayrıca o zavazingonun içine bakmak lazım elektrikçiyi kafalayıp içine bakman gerek...

11Watt 3.3 Ohm luk taş direncin muadili potans nedir onu öğrenmeye çalışıyorum

11Watt 3.3 Ohm luk taş direncin muadili potans nedir onu öğrenmeye çalışıyorum
sanırım satılan bahsettiğiniz kutuların içinde dc dimmer devresi bulunmakta ve ışığı açıp kısmaktadır googleden 12volt dc dimmer diye ararsanız şemalara ulaşabilirsiniz.sadece 11 watt 3,3 ohm direnç veya muadili ile sağlıklı olmaz.kolay gelsin.

Araya bir transistör mosfet koy ve iletim ile ayar yapabilirsin pwm ile de olabir pot ilede olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri