Arçelik NF 5194 Buzdolabı Dondurucu Bölümü Problemi

pojeck

Üye
Arkadaşlar merhaba
yaklaşık 14 senelik olan buzdolabımın dondurucu kısmı aldığım günden beridir neredeyse hiç düzgün çalışmadı.
2 sene sonra buzlanma başladı ve strafor kısmının arka tarafı olduğu gibi buz tutuyor.
Şu anlık buzdolabı kısmında çok sorun yok gibi, halen soğutuyor ama dondurucu kısmı hiç tat vermedi.
2 kere servis geldi, yaptık diyorlar yine bozuldu.
Şikayetvar sitesine yazdım, servis gönderdiler minimum 300TL masrafı var diyorlar, yaşı büyük olduğu için başka yerlerden de arıza verir, garantisi yok diyorlar. Forumda okuduğum kadarıyla bu seride kronik bir problemmiş.

Acaba dondurucu kısmının buzunu çözdürdükten sonra tavsiye edeceğiniz birşey varmı? Kendim birşeyler yapabilirmiyim?

Teşekkürler.

arkadaşım ya yeni buzdolabı al yada iyi bir özel servis araştır ve çağır çözüm üretsin. burada sorunları çözmeye çalışıyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bizim de işimiz gücümüz var senin buz dolabını arçelik servisi değil özel servis akilane ve ucuz çözüm üretebilir...

zaten 2 defa servis geldi birşey yapmadı ya da yapamadı.
ben de o yüzden kendim birşeyler yapmak istemiştim.
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, benim aklıma gelmemişti yeni bir buzdolabı almak.
işinizden gücünüzden alıkoydum sizide kusura bakmayın.

zaten 2 defa servis geldi birşey yapmadı ya da yapamadı.
ben de o yüzden kendim birşeyler yapmak istemiştim.
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, benim aklıma gelmemişti yeni bir buzdolabı almak.
işinizden gücünüzden alıkoydum sizide kusura bakmayın.
bu dolaba tamir parası verip boşuna masraf yapmanızı tavsiye etmem.çünkü çok problemli bir model.değiştimi komple set olarak değiştirmek gerek ama uğraşmayın bence.

Hocam öncelikle nazik cevabınız için çok teşekkür ederim. Zaten servise para vermedim, servis geldi evime ve min. 300TL tutar dedi, buzdolabını gözden çıkardığım için desteğinizle kendim birşeyler yapabilirmiyim diye düşündüm.
Forumda araştırdım biraz, hazır buzunu çözdürünce kontrol etmem gereken birşeyler varsa yapayım istemiştim.

Yardımınız için teşekkür ederim.

bilmiyorum ama başka arıza için çalışma prensiplerini güzel anlatımlı şu linkte nerelere bakman gerektiğini anlarsın güzel anlatmışlar mutlaka göz at işini görür..

birde buz çözüyorsan sadece dışarda gördüğün buzlanma değil içteki buzlanmada önemli, belliki senin buz çözen ısıtıcı teller ve zamanlayıcı çalışmıyor, yani iki üç gün fişe takma alt sebzeliğe damlacıklar akar, onların tamamen bitmesini bekle sorunsuz çözündüklerinden emin ol..

https://forum.donanimhaber.com/buz-...-sogutmuyor-buzdolabi-su-damlatiyo--123691634

Son düzenleme:
nazik cevabınız için çok teşekkür ederim.
baştan sona okuyacağım. Umarım yapabileceğim birşeyler çıkar.
çok teşekkürler.

merhaba, buzdolabını çözdürüyorum şu anda.
ilk bakmam yer neresidir acaba sorun için.

Ekli dosyalar

• 20190725_065608.jpg
    20190725_065608.jpg
    197 KB · Görüntüleme: 33
  • 20190725_065614.jpg
    20190725_065614.jpg
    211.8 KB · Görüntüleme: 33
  • 20190725_065621.jpg
    20190725_065621.jpg
    184.7 KB · Görüntüleme: 32
  • 20190725_065629.jpg
    20190725_065629.jpg
    262.1 KB · Görüntüleme: 38
merhaba arkadaşlar. kendim uğraştım ama birşey yapamayacağımı düşündüğüm için özel servis çağırdım.
arkadaş frz rezistans ve sensör değişimi yaptı, toplamda 180 TL verdim.

Fakat aklıma birşey takıldı, frz oluklu rezistansı takarken yapıştırıcı kısımdan sökmedi parçayı. Olduğu gibi evaporatörün altına koydu. Daha önce yapan arkadaşın yanlış yaptığını söyledi. Kenarlarınıda folyo bant ile bantladı.

Sizce yapılan işlem doğrumu? Yoksa eskisi gibi bantı söküpdemi monte etmeliydi?

Teşekkürler.

merhaba arkadaşlar. kendim uğraştım ama birşey yapamayacağımı düşündüğüm için özel servis çağırdım.
arkadaş frz rezistans ve sensör değişimi yaptı, toplamda 180 TL verdim.

Fakat aklıma birşey takıldı, frz oluklu rezistansı takarken yapıştırıcı kısımdan sökmedi parçayı. Olduğu gibi evaporatörün altına koydu. Daha önce yapan arkadaşın yanlış yaptığını söyledi. Kenarlarınıda folyo bant ile bantladı.

Sizce yapılan işlem doğrumu? Yoksa eskisi gibi bantı söküpdemi monte etmeliydi?

Teşekkürler.
su oluğu rezistansı band sökülüp plastik zemine rezistansın yapıştırılması gereklidir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri