Arçelik marka lcd tv kondansatör

bakambi

Üye
Öncelikle merhaba arçelik marka lcd marka tv min pover düğmesine basınca 2 3 sefer led yanıp sonup sonra durduktan sonra kumanda ile tv yi açıyor duk dün sabah tv yi açtığımda led direk yanıyor ve yanıp sönme yapmıyor doğal olarak tv açılmıyor tv nin arkasını söktüğüm de resimde görmüş olduğunuz power board üzerindeki işaretlenmiş olan 4 adet 35v 680 uf kondansatör un şişmiş olduğunu farkettim hatta bir tanesi çok cok az sıvı çıkarır gibi olmuş şimdi elimde bu kondansatör lerden yok 35v 1000 uf var bunları bununla değiştirsem olurmu veya sorunum bumu biraz uzun oldu kusura bakmayın

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220831_211916.jpg
    Screenshot_20220831_211916.jpg
    241.1 KB · Görüntüleme: 35
Bence tüm elkoları değiştirin.
Bu değerler problem olmaz. Ama
yakın değerleri kullanmak daha iyi...

Bence tüm elkoları değiştirin.
Bu değerler problem olmaz. Ama
yakın değerleri kullanmak daha iyi...
Aslında avometre ile olctugum de 3 tanesi sağlam gibi görünüyor kondansatör lerin kafaları sismis ti ben bastırdım içine geri gitti kullanmak istemiyorum onları

Üzerine bastırıp düzeltmeniz bir işe
yaramaz. Hem kapasitesi azalmıştır
hem de eşdeğer seri direnç yükselmiştir.

Öncelikle merhaba arçelik marka lcd marka tv min pover düğmesine basınca 2 3 sefer led yanıp sonup sonra durduktan sonra kumanda ile tv yi açıyor duk dün sabah tv yi açtığımda led direk yanıyor ve yanıp sönme yapmıyor doğal olarak tv açılmıyor tv nin arkasını söktüğüm de resimde görmüş olduğunuz power board üzerindeki işaretlenmiş olan 4 adet 35v 680 uf kondansatör un şişmiş olduğunu farkettim hatta bir tanesi çok cok az sıvı çıkarır gibi olmuş şimdi elimde bu kondansatör lerden yok 35v 1000 uf var bunları bununla değiştirsem olurmu veya sorunum bumu biraz uzun oldu kusura bakmayın
Olur ama siz yakın değerde takın 680 uf' kesinlikle altında olmasın... Kartın alt kısmında soğuk lehim arayın.. hatta lehim tazelemesi yapın bazı elektronik komponentler aşırı ısınır dolayısıyla zaman içerisinde lehim çatlaması olur kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri