Arçelik LW-LB 5533 Elektrik Gelmiyor

jokor34

Üye
Arkadaşlar bu televizyonu dışarıdan bulduk temiz duruyodu eve getirdik prize takınca hiç tepki vermiyordu, elektronikden azda olsa anladığım için içini bir açıyım bakıyım dedim besleme kartı ve anakart tertemiz duruyor, dedim herhalde sigorta atmıştır, sigortayı kısa devre yaptım eğer sorun varsa anakartı bozmasın diye diğer bağlantıları çıkardım, şansımı deneyim dedim ve gücü verir vermez resimde gördüğünüz mercimek kondansatör patladı.

Ölçme cihazım yok onu haberdar ederim. Sizce problem ne olabilir tahminen? Ve anakarta zarar vermiş midir?

Birde besleme kartı satın alayım diyorum önerdiğiniz güvenilir bir site var mıdır?

Bu arada bu kondansatör ilk açtığımda da bu renkteydi patlayınca böyle olmadı. Sanırım öncede tamir görmüş değişmiş.

WhatsApp Image 2024-03-10 at 17.02.26 (4).jpeg
WhatsApp_Image_2024-03-10_at_17.02.26.jpg

WhatsApp Image 2024-03-10 at 17.02.26 (6).jpeg
WhatsApp Image 2024-03-10 at 17.02.26 (5).jpeg

Son düzenleme:
Kondansatör kendi kendine patlamaz. Kondansatörü patlatan yüksek voltaj dir. Bulunduğu bölge Primer katı (high voltage - yüksek voltaj diye yazılı) arızalı malzemeden kaçan voltaj kondansatörü patlatmış.
Arıza Resimden arıza zaten anlaşılmaz.
Ölçü aleti yoksa sizde arızayı tesbit edemezsiniz .

bu televizyonu dışarıdan bulduk
TV nin Onarımı yapılacak gibi olsaydı , onu dışarıya bırakmazlar yaptırırlardı.

UTY194-38 kodlu Grundig TV ye ait güç kartını
, ikinci el sitelerde arayın çalışan temiz uygun fiyatlı bir tane bulursanız takıp kullanırsınız.
Önemli bir uyarı.
Ekrana iyice bakın kırık, çatlak olmasın.
Yapılacak masraf boşa gitmesin.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri