Arçelik Leydi 170 Sigortaları attırıyor

TeoKsk

Üye
Arkadaşlar merhaba.

Arçelik in ürettiği efsane Leydi 170 ile gayet mutlu giden 20 yillik ilişkimizde, geçen hafta ilk defa çalıştırırken sigortaları attırması nedeniyle bir duraklama yaşadık. Önce priz kaynaklı olduğunu düşündüm zira taşındığımız evde prizler müteahhit in taktığı uyduruk prizlerdi ve iç klemensleri falan hep çürümüştü, sonunda değiştirdim hepsini.

Evet şimdi sigorta atmıyor ancak makina ara ara takılıyor ve farkettiğim kadarıyla rezistansı çalışmıyor zira makinenin program bitişinde kapağı açtığımda eskiden tamamen buhar görürken şimdi ise suların biriktiğini görüyorum, alltaki rezistans da ellediğimde soğuk.

Ne yapmalıyım bir yol gösterin, gitmesin güzelim makina :-/

Makineden anlamam fakat rezistans çalışmıyorsa söküp kontrol edebilirsin.Belkide arızalanmıştır.

Arkadaşlar merhaba.

Arçelik in ürettiği efsane Leydi 170 ile gayet mutlu giden 20 yillik ilişkimizde, geçen hafta ilk defa çalıştırırken sigortaları attırması nedeniyle bir duraklama yaşadık. Önce priz kaynaklı olduğunu düşündüm zira taşındığımız evde prizler müteahhit in taktığı uyduruk prizlerdi ve iç klemensleri falan hep çürümüştü, sonunda değiştirdim hepsini.

Evet şimdi sigorta atmıyor ancak makina ara ara takılıyor ve farkettiğim kadarıyla rezistansı çalışmıyor zira makinenin program bitişinde kapağı açtığımda eskiden tamamen buhar görürken şimdi ise suların biriktiğini görüyorum, alltaki rezistans da ellediğimde soğuk.

Ne yapmalıyım bir yol gösterin, gitmesin güzelim makina :-/
rezistansı kontrol ediniz.bu modelde genelde kapak arasından geçen rezistans ve besleme kablolarında kopma meydana gelip şaseye değerek sigorta atttırma olayları olmaktadır.ön panoyu söküp kontrol ediniz.aklınıza takılan bir durum olursa 0536 462 18 59 dan bana ulaşabilirsiniz.

Mrb leydilerde benim genelde rasladığım detarjan kapagının pistonu var kırmızı o da patlayıp kısa devre yapabiliyor ayrıca size tavsiyem teker teker önce rezistansı devre dışı bırakıp deneyin sonra pompa motoru yıkama motoru ve ayrıca kaçak akım mı atıyor otomatik sigortamı atıyor .

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri