Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

1)ev tipi Bl makinaları4.5-5lt su alınca çalışır sizin makinada ev tipi olduguna göre sayaçtan 5 lt su geçince yazılımdan devreyi keser .
2)siz bu sistemi endüstriyel bir sisteme uygulayaçaksanız su sayacınızı su giriş hortumunuza paralel daha ince bir hortumla sisteme bağlarsınız sorunuzu çözersiniz

1)ev tipi Bl makinaları4.5-5lt su alınca çalışır sizin makinada ev tipi olduguna göre sayaçtan 5 lt su geçince yazılımdan devreyi keser .
2)siz bu sistemi endüstriyel bir sisteme uygulayaçaksanız su sayacınızı su giriş hortumunuza paralel daha ince bir hortumla sisteme bağlarsınız sorunuzu çözersiniz
Ustam çamasır makinesi olacaktı ben mi yanlış hatılıyorum.

Prosestat aşağıdaki resimdeki gibidir.5 adet ayarlanabilir vida var.Sağ en alttakini en sona kadar saat yönünde çevirdim su bayağı arttı,ancak soldaki ilede bir kaç tur attım,soldaki ne işe yarar bilen varmı,şimdide yumuşatıcıda aşırı su alıyor,durulama suyu kadar su alıyor,burdaki ayar mekanizmalarının hangisi ne işe yarıyor ayardımcı olabilecek varmı?

Ekli dosyalar

• IMAG1399.jpg
    IMAG1399.jpg
    585.1 KB · Görüntüleme: 46
arçelik 2100 çamaşır makinam var, yılların emektarı canavar gibi.

lakin 2 gün önce bozuldu.

kazanın dönmemesi harici hiç bir problemi yok, su alıp veriyor program ilerliyor, kayışlar sağlam, hatta sıkma devirlerine de çıkıyor. ama normal yıkama devrinde motoru kitliyor, kısa devre yapıyor muhtemelen, kazanı ellede hareket ettirmek imkansız oluyor.

ben muhtemelen bir yerde bi transistör yandı yada beyni gitti diye düşünüyorum.

sorun sizce nedir? ben çözebilir miyim? usta çağırsam kaça mal olur?

2100 modelinde elektronik kompenet yoktur tamamen mekanik olup sizin sorun muhtemel 9mf motor daimi kondansatörün arızalı olmasından kaynaklıdır.

üst kapağı açınca sağ arkada kalan iki kondansatörden biri sanırım bahsettiğiniz. 250lik ve 450lik iki adet var, hangisini değiştirmeliyim? bu parçanın ederi nedir? nerelerde bulabilirim?
cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Motor ilk hareket kondansatörü(9uf 450volt) hasarlı değiştir 10 -15₺ birşey düzelmezse beyin hasarlıdır o da (50₺-60₺ ) birşey

motor kondansatörü aşağıdaki resimdeki fiyatı 15-20 tl
QA5y0A.png

Merhabalar üstatlar Arçelik 3650 SJ hiçbir programda çalışmıyor.15 saniyede bir Makinadan tık sesi geliyor sanki makine çalışmak istiyor ama başlayamıyor. Arızası ne olabilir? Çözüm yolu var mı? Test programına nasıl girilebilir? Önerilerinizi bekliyorum

CAM01470q1q1w.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri