Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

Merhabalar. Beko d1 6081 E çamaşır makinası başlangıçta suyu çekiyor. Ondan sonra ses seda yok. Sizin yorumlarınızdan yola çıkarak baktığım kadarıyla F01 hatasını gördüm. Rezistanstan şüphelendim ama söktüm baktım fiziki olarak gayet sağlam ve temiz. Ölçü aletim yok. Ntc yi led le kontrol ettim, kapalı devre neler yapmam gerektiğini adım adım yazarsanız sevinirim. Hata kodları ve resetleme konularında netten detaylı bir bilgiye erişemedim. Bu arada anakart da fiziki olarak gayet saglam görünüyor.

Peki makinaya basla bekle tekrar bastiginda makina su aliyor mu aliyor ise su sayac kartina bak yok almiyor ise sirkilasyon motoruna dirwk elektirik ver cunku sudan sinra onun devreye girmesi gerekiyo.

merhaba, saatlerdir arcelik 5900 camasir makinasina nasil reset atilir, nasil ariza testleri yapilir diye ariyorum ama bulamıyorum

merhaba, saatlerdir arcelik 5900 camasir makinasina nasil reset atilir, nasil ariza testleri yapilir diye ariyorum ama bulamıyorum

Wr38Mm.png

Merhabalar. Beko d1 6081 E çamaşır makinası başlangıçta suyu çekiyor. Ondan sonra ses seda yok. Sizin yorumlarınızdan yola çıkarak baktığım kadarıyla F01 hatasını gördüm. Rezistanstan şüphelendim ama söktüm baktım fiziki olarak gayet sağlam ve temiz. Ölçü aletim yok. Ntc yi led le kontrol ettim, kapalı devre neler yapmam gerektiğini adım adım yazarsanız sevinirim. Hata kodları ve resetleme konularında netten detaylı bir bilgiye erişemedim. Bu arada anakart da fiziki olarak gayet saglam görünüyor.

motor kömürlerinizi kontrol edin

arçelik 5063 fye test program şeması var mı?

kanyak teşekkür ederim yazdıklarından çamaşırmakinemi tamir ettim.arçelik 3340sj makinam vardı yıkama yaparken ekran gitmiş yıkama yarım kalmıştı başlat/bekle/iptal tuşuna basılı tutup elektrik verdim makina tekrar çalışmaya başladı:)

Kaynak makina olmamış.Resetlemeyi yapınca makina su almaya başlamıştı ama çok su almış makinanın elektrik düğmesini kapatıp suyu boşalttım şimdi tekrar deniyorum.Makinanın test konumunda bütün ışıklar yanıyor ama sonrasında sıkma yok ışığı yanıp sönüyor saat ekranında ise makinaya karşıdan bakınca sol tarafında bir led yanıp sönüyor ve makina ağır devirde dönüp duruyor.Ama program bölümünde hiç ışık yanmıyor

Kaynak,benim makina testi yapıyor ama arızayı resetleyemiyorum.600 devir ışığı yanıp sönüyor ekran kısmında ufak bir led yanıp sönüyor.anladığım kadarıyla kart arızalandı ve benim ne yeni kart nede yeni bir makina alabilecek şuan durumum yok cuma günü nasip olursa ev taşıma işimde var bu makinayı kısa bir programlada olsa bir süre nasıl çalıştırabilirim bir yolu var mı?test normal çalışıyor.led ekran dahil...

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,202
Son üye
fredyss1

Yeni konular

Geri