Arçelik ARY4440 Bulaşık makinesi Programı atlamıyor iyi yıkamıyor 2000 model

Arçelik ARY4440 Bulaşık makinesi Programı atlamıyor iyi yıkamıyor 2000 model yardım

MERHABA, USTAM BANA DÖNÜŞ YAPAN OLUR MU? PROĞRAM DÜĞMESİNİ ELLE ATLATIYORUZ

1- burası bir yardımlaşma forumu acele etmeyiniz. tek sorunu olan siz değilsiniz.
2- büyük harf kullanmak etik olarak yasaktır (ayıptır- terbiyesizlik etmektir)
3- büyük bir ihtimalle kartınız arızalı, yeteneğinize becerinize göre kartı söküp foto paylaşın.
4- 3. maddeyi yapamıyorsanız servis çağırınız.

ustam klavye büyü harfte kalmış. teşekkür ederim. amacım 2 maddedeki saydıklarınızı yapmak değil. ilk defa böyle bir forum sitesine rastladım. ilgimi çekecek bir form. kartı söküp foto paylaşacağım. akşam eve gidince sökeceğim makinayı.
tekrar teşekkür ederim.

bu modelde kart yok maalesef....siz makinanızın ısıtmasını kontrol edin.ısıtıyorsa termostatlardan biri veya ikisi arızalı..

ustam program düğmesi dönmüyor. biz elimizle dönderiyoruz. deterjan kokusu kalıyor. bulaşıklarda

Isınma var mı, yani suyu ısıtıyor mu?
Üst rafın arkadaki su girişine iyice oturup oturmadığı kontrol edilmeli. Pervanelerin su tazyiği yeterli mi? Pervane fiskiyeleri tıkalı olabilir. Söküp sallayıp içinde limon çekirdeği vesair artıklar var mı, delikler tıkalı mı kontrol edilmeli. Kapak siviçini metal olmayan bir aparatla bastırıp kapak açıkken çalışır halde getirip fiskiyeler yeterli şekilde su fışkırtıyor mu kontrol edilmeli. Ayrıca devri daim pompasının artıklardan perfomansı yetersiz hale gelmiş olabilir. Bütün giderler iyice temizlenmeli. Bu saydıklarım temiz yıkamama sorunlarından. Benim makinede geçtiğimiz sürede benzer bir iyi yıkamama sorunu vardı, üstelik kapak altından sandığım su kaçırıyordu. Sökünce motor çıkış hortumunda olduğunu görüp tamir ettim ihtiyar delikanlı oldu, halen gayet güzel iş görüyor.;)
Düğmenin çevirilmeme sorunu için söküp bakmak lazım.

Isınma var mı, yani suyu ısıtıyor mu?
Üst rafın arkadaki su girişine iyice oturup oturmadığı kontrol edilmeli. Pervanelerin su tazyiği yeterli mi? Pervane fiskiyeleri tıkalı olabilir. Söküp sallayıp içinde limon çekirdeği vesair artıklar var mı, delikler tıkalı mı kontrol edilmeli. Kapak siviçini metal olmayan bir aparatla bastırıp kapak açıkken çalışır halde getirip fiskiyeler yeterli şekilde su fışkırtıyor mu kontrol edilmeli. Ayrıca devri daim pompasının artıklardan perfomansı yetersiz hale gelmiş olabilir. Bütün giderler iyice temizlenmeli. Bu saydıklarım temiz yıkamama sorunlarından. Benim makinede geçtiğimiz sürede benzer bir iyi yıkamama sorunu vardı, üstelik kapak altından sandığım su kaçırıyordu. Sökünce motor çıkış hortumunda olduğunu görüp tamir ettim ihtiyar delikanlı oldu, halen gayet güzel iş görüyor.;)
Düğmenin çevirilmeme sorunu için söküp bakmak lazım.
ustam söküp bakman lazım dediğiniz kısım neresidir? yani neyi sökmem gerekiyor
bu modelde kart yok maalesef....siz makinanızın ısıtmasını kontrol edin.ısıtıyorsa termostatlardan biri veya ikisi arızalı..
ısıtma problemi yok. su ısınıyor elle çevirdiğimiz zaman suda tazyikli geliyor yıkıyor. güçlü buhar ve kurutma yapıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri