Arçelik 6030 E Isıtma yıkamada bazen çalışmıyor

Cata

Üye
Merhaba arkadaşlar, Arç. 6030 E bulaşık makinam devamlı ısıtınmada idi, her aşamasında su devamlı ısınıyor cam porselen çatlıyordu. Kartın üzerindeki role yanmıştı değiştirdim. Şimdi ön yıkamadan sonra bazen yıkamada suyu ısıtmıyor. Birkaç kere resetleyip yeniden başlatıyorum bazen ısıtma yapıyor. Ancak durulamada ve kurutmada sorunsuz ısıtıyor. Teşekkür ederim.

kart üzerindeki 3 adet kondansatör ve ısıtma rolesini değiştirin. sadece role değiştirmeniz çözmez.

Merhaba kanyak, tavsiyenizi uygulayacağım...
Sanıyorum birkaç gün içinde ancak deneyebilirim.. Sonucu burada sizlerle paylaşırım.
İlginize teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, Arç. 6030 E bulaşık makinam devamlı ısıtınmada idi, her aşamasında su devamlı ısınıyor cam porselen çatlıyordu. Kartın üzerindeki role yanmıştı değiştirdim. Şimdi ön yıkamadan sonra bazen yıkamada suyu ısıtmıyor. Birkaç kere resetleyip yeniden başlatıyorum bazen ısıtma yapıyor. Ancak durulamada ve kurutmada sorunsuz ısıtıyor. Teşekkür ederim.
sevgili arkadaşım 1 mikrofarat ve 0.68 mikrofaratlık 2 adet kutupsuz kondanstör var onları değiştirmen yeterli olacaktır kutupluları değiştirme

Merhaba kartamir, yönlendirmeleriniz çok iyi oldu, Kadıköy`e henüz gidemedim belki bugün giderim. Desteğinize çok güveniyorum, sonucu sizlerle paylaşacağım.
Çok teşekkür ederim...

Tekrar merhabalar,
kanyak ve karttamir... İlgilerinize teşekkür ederim. Makina iki denememde normal çalıştı. Bir hafta daha gözleyeceğim. Sanıyorum sorun çözüldü.
6030 E bulaşık makinası; yıkamada su ısınmıyordu. Durulamada herşey normal, sorun yoktu. Birkaç kere denemelerimde bazen yıkamada suyu ısıtıyordu.
Isıtma rolesi yanmıştı onu değiştirmiştim. Ancak çalışmadı ve yukarda arkadaşların yol göstermeleri ile;
1.0 mikrofarat (K275V X2) ve 47 nanofarat (K275V X2) kondansatörleri de değiştirdim. Makina çalışıyor. Bir hafta sonra tekrar sonucu teyid edeceğim.
Teşekkür ederim...

Merhabalar,
Destekleriniz için çok teşekkür ederim.
BULAŞIK MAKİNASI SORUNSUZ ÇALIŞIYOR. SORUN ÇÖZÜLDÜ...

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri