Arçelik 6030 bulaşık makinası açma kapama ışığı sorunu

blackrhom

Üye
Merhabalar,

Arçelik 6030s bulaşık makinam yıkama esnasında birden durdu.Açma kapama ışığı yanmıyordu.Ben fişi çıkarıp bekledim sonra taktım.Ama çalışmıyor.Kapağı açınca açma kapama ışığı yanıyor kapağı kapatınca sönüyor.Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?Selamlar

Diğer konudaki mesajınızı cevapladım.

Merhaba.Benim Bosch bulaşık makinemde de son zamanlarda ON/OFF'a (Açma/kapama düğmesine) tam basıp program (Mekanik) düğmesini çevirdiğimde şebekeden suyu alırken sanki tutukluk yapıyor,su alma sesi bir müddet kadar kesilip mekanik program düğmesi hiç ilerlemiyor,biraz üzerine vurduğumda program düğmesi ilerleyip su sesi yine eskisi gibi gelmeye başlıyor.Sanırım program düğmesi,su alma sivici ,vb. bağlantılarında bir oksitlenme oluştu diye düşünüyorum.Biraz sarsılınca makine kaldığı yerden yine devam ediyor.Ciddi bir arızaya pek benzemiyor gibi görünüyor.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.Kolay gelsin.

Belli belirsiz aksaklıklar büyür ancak o zaman kendini gösterir o zaman da maliyet büyür :(. Sn. Binbaşı kombo yapıdaki parçanın arıza veren parça sayısı da doğru orantıyla artmakta, tam kesin şurası söylemek zor, sizin de çok iyi yaptığınız gibi gözlemleyip resimli konu açmak şart :).

Evet,çok haklısınız sn. by lent,içindeki kablo tutucuların temas durumuna tam bakıp sıkıştırmayla bir düzelme (Mevcut çalışma şekline dönmezse) görülmezse çekilecek fotoğrafları paylaşırım sizlerle inşallah.Bu kadar hızlı ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.Saygılarımla..

B0NmpL.jpg

mzpjQZ.jpg

RVNLaZ.jpg

RVNyLa.jpg

Merhaba,sn by lent; şu anda resimde görülen kablo pabuçlarını yerinden çekip iyice sıkıp makineyi öyle çalıştırdım.En başta startta olan takılma (Tutukluk) hiç görülmedi,program 1/4'üne kadar (Hızlı yıkmama çıkışında) sorunsuz olarak şu anda ilerledi.Bu desteğiniz için sağolun.Şimdi kapağı kapatacağım.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Estağfurullah Sn. @binbaşı, ben elk temassızlığı veya mekanik sorun olabilir gözlemle bunu tespit edelim kastetmiştim benim yaptığım bir şey yok, önemli olan sorun gidermeye vesile yardımcı olabilmek Rabbim cümlemizi doğru kişilerle karşılaştırsın.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Arçelik 6030s bulaşık makinam yıkama esnasında birden durdu.Açma kapama ışığı yanmıyordu.Ben fişi çıkarıp bekledim sonra taktım.Ama çalışmıyor.Kapağı açınca açma kapama ışığı yanıyor kapağı kapatınca sönüyor.Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?Selamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri