Arçelik 6020 E

Merhaba

Arkadaşlar bulaşık makinasını açıyorum.Başlat butonuma basınca makina su alıyor.
Su alımı bittikten sonra hiçbir şey yapmadan bekliyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

eğer başka birşeyden sorun olmadığından eminseniz değiştireceğim

bekleme yaptıktan sonra başla tuşuna bir kez daha basın. tekrar su alıp kesiyor yine sessiz bekliyor ise su sayaç grb dediğimiz parça arızalıdır.

başlaya bastıkdan sonra su almıyor yine sessiz bekliyor ise sirkülasyon pompa motorunuz sıkışık olabilir.

bekleme yaptıktan sonra başla tuşuna bir kez daha basın. tekrar su alıp kesiyor yine sessiz bekliyor ise su sayaç grb dediğimiz parça arızalıdır.

başlaya bastıkdan sonra su almıyor yine sessiz bekliyor ise sirkülasyon pompa motorunuz sıkışık olabilir.

hayır başlaya basınca su alıyor ve duruyor biraz bekleyip (makina devam etmeyince) tekrar başlaya basınca başla/beklet ledi sönüyor ve makinada hiçbir hareket olmuyor.
Makinayı kapatıp açınca tekrar su alıyor ve yine aynı dongü tekrarlanmış oluyor.
(Bu arada makina yaklaşık üç haftadır bazen yıkamaya başlarken gürültülü çalışıyordu.)

sirkülasyon pompa motorunuz sıkışık , içinde yabancı madde var ya da 5 mf kapasitörü arızalı.

Fırsat bulup ancak ilgilenebildim.
Öncelikle motoru ve kapasitörü kontrol ettim lakin ikisindede sorun yoktu çalışıyordu.
Kontrol kartından motoru süren triyakı ölçtüm bozulmuştu.T25G paket tiryak yoktu yerine TO220 paket triyak bağladım ve makina çalıştı.
Şu an sorun olmadan kullanıyorum.Konuda yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

Arkadaşlar benim arçelik 6020 e bulaşık makianam suyu ısıtmıyor rezistans sağlam kartıda değiştirdi aynı lütfen yardım.

ya rezistans ya kart. başka alternatif zor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri