Arçelik 5231 NF Modelli buzdolabı

burak055

Üye
Arkadaşlar değerli ustalar bu buzdolabında anakart varmı varsa neresinde bı metal ve mekanik timerden ibaretmi nf sistemi

Arkadaşlar değerli ustalar bu buzdolabında anakart varmı varsa neresinde bı metal ve mekanik timerden ibaretmi nf sistemi
Buzdolabınızda elektronik kart yok.4 soketli timer ile start alıyor,duruyor ve defrost yapıyor.Timer dolabın arkasında sol alt köşede plastik kutu içindedir.

Buzdolabınızda elektronik kart yok.4 soketli timer ile start alıyor,duruyor ve defrost yapıyor.Timer dolabın arkasında sol alt köşede plastik kutu içindedir.
Sebzeligin sağ arka köşede timer, kart olmadığına göre bi-metal ve timer üzerinden defrost yapıyor 3 gün dolabın fişini çektim sebebi ise evapta buzlanma assagi giden hava kanallarını kapatmasıydı şimdi dolabı fise taktım içi tamamen boş evap belli bir soğukluğa ulaşınca komprosor ve fanı durdurmaya başladı bu dolabı 2 el aldım konteynır için fakat timer görevini yapmıyor gibi bir his var aradan zaman geçince aynı buzlanmayi yapınca timer ve bı-metal değiştirmeyi düşünüyorum tüm resistanslarida omaj aldım timer sokup saat motorunu ölçtum omaj aldım kontakları temizledim ark yapmıştı hafiften değerli ustalarım arkadaşlarım servis demeyin çağırdım drayer tıkalı gaz şarjı yapacaz 1700 TL civarı tutar dediler evap tüm boruları soğuyup buzlaniyor.

Evapta buzlanma var ise termal sigorta görev yapmıyordur.Timer görev yapıyor,keza kompresör ve fan duruyor demişsiniz.Motor durunca timer defrost için rezistansa enerji verir ve buz çözme başlar.Bence termal sigorta ve rezistansı değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri