arçelik 5094 gri nf fanlar ve motor çalışıyor 2 bölmede soğutma yapmıyor

durulama adımında zaten termostadın işi yok. çunki ısıtma adımı durulamayı ilgilendirmiyor. içindeki su sıcak olsa da 5 dk çalkalayıp atacak. sıcak olmuş soğuk olmuş bu termostat ve ısıtıcıyı ilgilendirmiyor. su sıcak girdi 25 dereceye düşene kadar durulamada çalkalıyım diye bişey yok yani :)

daha öncede belirtiğim gibi arçelik 5094 nf buzdolabı alt ve üst bölmede soğutma yapmıyordu. Hem Arçelik yetkili servisi hemde özel servisin teşhisi dolabın içinden geçen boruda delik olduğu ve oradan kaçak yapması şeklinde oldu. yetkili servis tamiri mümkün olmadığını olsada 700 800 tl sına mal olacağını söyleyip isterseniz yeni gaz basalım şanısnıza gittiği yere kadar dedi.servise yaptırmadım dışardan bir dost tavsiyesiyle bir usta çağırdım oda aynı arızayı söyledi çare olarak drayeri bulunduğu yerden keserek o bölgeyi körleştirerek kaynattı. daha sonra yeni bir drayeri kondansörün olduğu yerden bir boruya kaynak yaptı. ve sadece alt ve üst kapağın dolaba öpüştüğü yerde hafifi bir terleme yapacağını söyledi ve gerçektende aynen dediği gibi çok hafif bir terleme oluyor dolap çalışıyor. en azından dolabı çöpe atmaktansa şimdilik bir sorun olmadığını görüyorum bu bilgiyi sayın ustalar dahada iyi açıkalyıp diğer arkadaşlara faydalı olabilirler. Bence servisler sadece parça değişimine ve düzegelmiş basit yöntemlerle çalışıyorlar.
işin tamir yönüne gitmiyorlar .Ustalardan bu konuyla aydınlatıcı bilgi rica edeceğim..saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri