Arçelik 4450 durulama yapmıyor.

meganizm

Üye
Merhaba iyi forumlar. Arçelik çamaşır makinesi 4450 iki gün önce ön yıkama ışığı yanıp sönüyordu. Buradan okuduğum ariza lardan NTC sensör arızası olabilir diyerek NTC yi ohm modunda ölçtüm. NTC Isininca ohm düşüyor yani sağlam. Sonra ise resetleme işlemini yaptım. Normale döndü. Bugün yine çamaşır attık. Yikama sırasıyla yaptı durulama ya gelince su aldı kısa bekledi 30 sn gibi sonra ise suyu tahliye edip yine ön yıkama ışığını yaktı.Durulama konumunda motor devreye girmeyince suyu boşalttı. Anakart tan şüpheleniyorum. Yeni alip takabilirim.Teşekkürler cevaplar için.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-05-06-23-36-38.png
    Screenshot_2017-05-06-23-36-38.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 22
Onu nasıl tespit edeceğim. Anlatabilirmisiniz.

upload_2017-5-7_18-40-3.png
Merhaba iyi forumlar. Arçelik çamaşır makinesi 4450 iki gün önce ön yıkama ışığı yanıp sönüyordu. Buradan okuduğum ariza lardan NTC sensör arızası olabilir diyerek NTC yi ohm modunda ölçtüm. NTC Isininca ohm düşüyor yani sağlam. Sonra ise resetleme işlemini yaptım. Normale döndü. Bugün yine çamaşır attık. Yikama sırasıyla yaptı durulama ya gelince su aldı kısa bekledi 30 sn gibi sonra ise suyu tahliye edip yine ön yıkama ışığını yaktı.Durulama konumunda motor devreye girmeyince suyu boşalttı. Anakart tan şüpheleniyorum. Yeni alip takabilirim.Teşekkürler cevaplar için.
4450

Deniyorum birazdan çok teşekkürler.

normal çalıştır bak bakalım ne yapıyor.
Bir arkadaşım i aradım geldi. anlattım uyguladıklarımı. Motor da sıkıntı olduğunu gördük. Sabah motoru söküp bu işlerle uğraşan birine goturcem.sonucu yazarim.

normal çalıştır bak bakalım ne yapıyor.
Kömür ler bitmiş sorun çözüldü. Eşim yanılttı bizi yıkama yapıyor durulama yapmıyor demişti. Aslında hiç baslamamIş su almış beklemis aslında. Çok teşekkürler. Iyi forumlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri