Arçelik 4420 Bulaşık Makinesi Kaçak Akım Şalterini attırıyor.

metar

Üye
Merhaba.
Arçelik 4420 Bulaşık Makinesi Yıkama aşamasında (Fırça Simgesi) Kaçak Akım Şalterini attırıyor.
Yıkama motoru ya da sirkülasyon motorunda sorun olabilir diye düşünüyorum. Priz sağlam. Servisler bakmıyor. Ben mi motoru değiştirmeye çalışayım yoksa bir tamirci mi bulayım. Elimden bu tür işler gelir ama ne tür cihaz veya aletler gerekir bilemedim.

Rezistans arızalı olabilir.
Isıtma aşamalarında atıyor. Dolayısıyla rezistans olması ihtimali veya bir yerden su sızıntısı olma ihtimali var. Rezistans sökümü ile ilgili bir paylaşım olsaydı iyi olurdu. Yarın uğraşacağım bakalım.

Rezistansı sökmesi çok zor değil. Bir tane ufak civata tutuyor. Yalnız civatayı sökebilmek için derin lokma anahtar gerekebilir. Rezistansı sökmeden önce rezistansın kablolarını sökün kabloların uçlarını bantlayın sağa sola değmesin makineyi birde o şekilde çalıştırın. Eğer kaçak akım atmazsa sorun yüzde yüz rezistanstır...Makineyi yatırınca içinden biraz su akacak eviniz batmasın dikkat edin.

Rezistansı sökmesi çok zor değil. Bir tane ufak civata tutuyor. Yalnız civatayı sökebilmek için derin lokma anahtar gerekebilir. Rezistansı sökmeden önce rezistansın kablolarını sökün kabloların uçlarını bantlayın sağa sola değmesin makineyi birde o şekilde çalıştırın. Eğer kaçak akım atmazsa sorun yüzde yüz rezistanstır...Makineyi yatırınca içinden biraz su akacak eviniz batmasın dikkat edin.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Aynı Emektar dan kayınvalıdede var soktum dagıttım devirdaim de Rezistans da calısmıyor sankı bendeki makına da kar attırıyor motor mu yoksa Rezistans mı nasıl tam emın olabilirim sankı yeterli su almamıs calısmıs Rezistans kavrulmuş gibi Bi goruntusu de var

IMG_20230924_133708.jpg

Alt fotoda ki içinden yapıskan gibi bısey cıkmıs 3 kablolu nette kodu arattım pek Bi bilgi yada satıs yok üsttekinden herhangi bir fiziksel hasar gozukmuyor ama deplasmanda oldugum için ikisine de Olcum yapamıyorum
IMG_20230924_133701.jpg
IMG_20230924_133655.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri