arçelik 4080 buzdolabı arıza

ulas46

Üye
arkadaslar ilginç bı arıza dolap otomatığe geçmıyo orjinal termostat taktım ama yınede gecmıyo soğutma gusel baglantılar doğru hata yok gorunuyo ama anlamadım ılk defa bole bısı gelıo basıma yardımcı olursanız sevınırım....

Takmış oldugun termostatın çalışma ısı aralıgı dolabına uygun degil
veya dolap yeterli sogutmuyor .
Yada ısı algılayacak kulp ucu ısı algılama noktasına sağlıklı bir şekilde monte edilmemiş
dolabın iç ısısını harici bir termo metre ile takip edin ,termostat ayarını 0 ile 1 aralıgına düşürün ,1 saat bekleyin ısı degişimini ve termostatın davranışlarını kontrol edin .sonucu paylaşın yönlendirilmeniz gerekiyorsa yardımcı olalım

termostat orjinal problem yok soğutma gayet ıyı resistans ucları doğru ama dusunduğum sey kuyruğun gırdığı yuvada catlak olabılırmı daha once boyle bıseyle karsılasmadım ama.. soyledığınız herseyı uyguadım ama sonuc olumsuz..

termostat kuyruğuna gaz verdım otomatık yapıo ama yuvaya taktığımda yapmıyo

alt evapratör yağ ile tıkanmış olabilir , yada kompresör basıncı düşmüş bu yüzden soğutma yetersizliğinden termostat duyarlanmıyordur.

soğutma bı sorun yok komple alt kısım buzlanma yapıo bole arıza ılk defa karsılasıyorum hersey normal sorunsuz ama yıbede otomtık yapmıyo

motor presionunu kontrol et sogutma termostatın istediği dereceye gelmiyor

soğutma bı sorun yok komple alt kısım buzlanma yapıo bole arıza ılk defa karsılasıyorum hersey normal sorunsuz ama yıbede otomtık yapmıyo

Alt bölme Buzlanlanma yapabilir. Hatta alt bölümdeki yiyecekleri bile dondurabilir. Termostat duyarlanması alt evapratör sıcaklığının -12 ile -15 derece arası olması gerekli. Kompresör presyon düşüklüğünden -10 un altına indiremiyordur. başka bir alternatif yok

Herşey normal derseniz hatayı görmemezlikten gelirsiniz.Hata oluşabilecek somut noktalar bir kac tane sırasıyla size önerilenleri yaparsanız sonuç alacaksınız sizin normal diye göz ardı ettıginiz bir olay ve veya malzeme arızalı noktadır!
Sonuç motorunuz yeterli basıncı üretemediginden (presyonu) sogutma yeterli keskinlikte kulp ucu seviyesine ulaşamıyor motorunuzu değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri