Arçelik 3340 F - Sadece açma kapama ışığı yanıyor

Ogeday

Üye
Sayın Üstadlar,

Benim makinenin sadece açma kapama kapağı düğmesi yanıyor, diğer her şey durdu. Sorun ne olabilir acaba? Tüm forumu aradım bulamadım.

Dün bir çamaşır yıkandı, durulamadan sonra tam yumuşatıcı vakti durdu, suyu da içinde kaldı. Sadece açma kapama kapağı düğmesi ışığı yanık duruyor, diğer fonksiyonların hiçbiri çalışmıyor. Giderleri açıp suyu boşalttım.

Sorun ne olabilir, ne yapabilirim? Yoksa yeni makine bakma vakti mi gelmiş?

Saygılarımla

Sayın Üstadlar,

Benim makinenin sadece açma kapama kapağı düğmesi yanıyor, diğer her şey durdu. Sorun ne olabilir acaba? Tüm forumu aradım bulamadım.

Dün bir çamaşır yıkandı, durulamadan sonra tam yumuşatıcı vakti durdu, suyu da içinde kaldı. Sadece açma kapama kapağı düğmesi ışığı yanık duruyor, diğer fonksiyonların hiçbiri çalışmıyor. Giderleri açıp suyu boşalttım.

Sorun ne olabilir, ne yapabilirim? Yoksa yeni makine bakma vakti mi gelmiş?

Saygılarımla

elektronik kart üzerindeki trafo yanında D21 diyodunun bir bacağını kesin. çalışacaktır

elektronik kart üzerindeki trafo yanında D21 diyodunun bir bacağını kesin. çalışacaktır

Cevabınız için teşekkür ederim. Henüz elektronik karta nasıl ulaşırım, D21 diyodu neresidir bilmiyorum fakat internette aratırsam bulurum sanırım.

Hayırlı günler, tekrar teşekkürler.

üst kapağın 2 civatasını sökün. sol yan duvarda kazan yanında üst tarafda göreceksiniz

su bosaltma motoru ya da valfte bi problem olabilir elektornik karttan once bunlari kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri