Arçelik 3340 F Motor İlk Dönmede Makine Beklemeye Alıyor Sonra Tekrar Başa Sarıyor

tako mıknatısında sorun gözlemlenmiyor.bobin ölçümle onaylana bilinir.kart sorununuz halen giderilemediği gözlemleniyor siz o kartı bana yollayın onarıp sizi bu sorundan kurtarayım.sadece kargo giderlerini ödeyin yeterli .iyi akşamlar.

sayın alfa romeo
çok teşekkürler çok düşüncelisiniz ancak size zahmet vermek istemem
ben sadece sorunun kartta olduğu konusundan emin olmak istedim. eğer öyleyse tamir vs. yerine yenisini alırım diye düşünmüştüm.
yine de teşekkürler
bir de bu tako bobini dediğiniz hangisi? resimde görülüyor mu? bir de bu bobinde arıza olsa motor çalışmaya başlayıp durur mu yoksa hiç çalışmaz mı? zira benim motor dönmeye başlar başlamaz program beklemeye alıyor, sonra tekrar başa sarıyor ama bir dönme dönüyor
tako bobinin sağlam olup olmadığını anlayabileceğim bir şey ver mı?
teşekkürler

sayın ustam
forumda şöyle bir yazı okudum:
"takolu motorlarda bobin kolay kolay kısa devre olmaz
ancak kopma durumu çok sık görülür
kopuk bir tako bobini olan makinada ise motor hiç dönmez.
mıknatıs çatlak olsa sağ sol yön değişiminde aniden sallanma olmaz.arada bekleme yapar.
arıza elektronik kartın gördüğü rutubet olabilir
yada kart üzerinde triac kısa devre. kolay gelsin"
(bu yorum @supermaster35'e ait)
bu durumda bizim kartta triac sorunu olabilir mi?
çünkü diğer sorunlar bizim motorda yok
eğer sorun triacda ise kartın resminde onu gösterebilirseniz belki bir elektronikçiye değiştirtebilirim
saygılar

kart veya beyin arazası olabilir gömeden net bişy sölmk zr

ustalar,
test programını uyguladım motor sağa dönmüyor sola dönüyor
kartın üzerinde motorun sağa dönüşünü ayarlayan parça varmış bu parçayı kart resminin üzerinde gösterebilirmisiniz.Bu parçayı değiştirirsek sorun çözülürmü?
tşk

TELEFONDADA ANLATTIM AMA!

fb-0110 etiketi yapıştırılmış siyah parçaların ismi röledir. 4 adet röleyide kontrol ediniz. Yenisi telefondada söyledim. 52tl dir.

sayın bakımcıı [nam-ı diğer repairman:)] usta çok teşekkürler ilgine bilgine emeğine sağlık
ancak tam sorum şuydu (telefonda sormayı unutmuşum) motorun sağa dönmesini sağlayan röle hangisi tam olarak?
bunu bilebiliyor muyuz yoksa dört röleyi de teker teker kontrol mü edeceğiz?
teşekkürler
iyi çalışmalar
hayırlı kazançlar :)

4 RÖLEYİDE KONTROL ETTİRİN.

fb_0110kotlu roleler sağ sol roleleridir .
hata kanımca rolelerin sürücü transistörlerinde veya 1N4148 diyotlardan birinde gibi zira tek tarafa döndüğünü belirtmişsin

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri