Arçelik 3320 A Model Çamaşır Makinesinde Arıza

fruktoz

Üye
Arçelik 3320 A model çamaşır makinemde arıza oluştu. Makineyi çalıştırdıktan sonra yanlış programı seçtiğimi farkettim ve sıcaklık ayarını değiştirdim. Ancak makine su ve deterjanı almıştı. Bende Makineyi kapattım. Kazandaki suyu bezler ile aldım ama içinde az birşey su kaldı. Sıkma programına ayarlıyorum makine çalışmıyor.

Başlat düğmesine basınca çıt diye bir ses geliyor. Başlat düğmesine tekrar basınca ışığı yanıp sönüyor ne yapmam gerekiyor..Acil yardıım lütfennn..

başka bekle tuşuna 5 sn basılı tutun. 2 dk süreli pompa çalışıp programı resetlemesi gerekiyor. çalışmıyor ise emniyet anahtarına pompaya ve elektronik karta bakmak gerekiyor

siz hızlı hareketle kapak arkasındaki switc e zarar vermiş olabilirsiniz.

led yanıp sönmeye başlayınca yardımcı fonksiyonları seçmek için bekliyor.herhangi bir yardımcı fonksiyon srçmeden devam etmesini istersen başla tuşuna basarak devam ettirebilirsin.buna rağmen çalışmıyorsa kapı açılıyorsa kapı kilidi sorunu olabilir.büyük bir ihtimalle makine çalışırken müdahale ettiğin için bir önceki programda kaldı ve sıfırlayamadı.Kanyak kardeşimizin dediği gibi reset (sıfırlama) yapınca çalışabilir.

başka bekle tuşuna 5 sn basılı tutun. 2 dk süreli pompa çalışıp programı resetlemesi gerekiyor. çalışmıyor ise emniyet anahtarına pompaya ve elektronik karta bakmak gerekiyor
benim 3320 a makinamda açılır açılmaz su boşaltmaya geçiyor içerisinde su olmamasına rağmen.yani alttaki boşaltma pompası devreye giriyor kısa bir süre sonra devreden çıkıyor öylece bekliyor üstadım ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

benim 3320 a makinamda açılır açılmaz su boşaltmaya geçiyor içerisinde su olmamasına rağmen.yani alttaki boşaltma pompası devreye giriyor kısa bir süre sonra devreden çıkıyor öylece bekliyor üstadım ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

öylece bekledikten sonra yine mi pompa yapıyor. sürekli aynı şeyi yapıyor ise pompa çıkışında sifon kutusu var onu temizleyin

öylece bekledikten sonra yine mi pompa yapıyor. sürekli aynı şeyi yapıyor ise pompa çıkışında sifon kutusu var onu temizleyin
öylece bekliyor sadece hiç bir işlem yapmıyor.sifon kutusu dediğiniz yer ön tarafta olan kapakçık sanırım onu açıp temizledim onun içinde pompanın pervanesi gözüküyo belli bir müddet döndükten sonra duruyor makinayı kapatıyorum açtıktan sonra başla düğmesinle birlikte o tekrar devreye giriyor 30 sn çalıştıktan sonra duruyor öylece hiçbir işlem yapmıyor üstadım.

ventillerin ve motor kömürlerin sağlamlık kontrolünü yapın. eğer onlarda sorun yok ise elektronik kartı değiştirin

Selam hayırlı günler . Bugün Arçelik 3320 s model çamaşır makinesi normal çalışmıyor. durup durup çevirerek yıkama yapmıyor. Sıkarak yıkama yapıyor hızlı hızlı dönüp duruyor. Kapaktan köpük sızıyor, ayarlanan 70 derece sıcaklık çok yüksek sıcaklığa çıkıyor. Düzgün bir sıkma yapmıyor acil yardımlarınız olursa sevinirim. Teşekkürler

Selam hayırlı günler . Bugün Arçelik 3320 s model çamaşır makinesi normal çalışmıyor. durup durup çevirerek yıkama yapmıyor. Sıkarak yıkama yapıyor hızlı hızlı dönüp duruyor. Kapaktan köpük sızıyor, ayarlanan 70 derece sıcaklık çok yüksek sıcaklığa çıkıyor. Düzgün bir sıkma yapmıyor acil yardımlarınız olursa sevinirim. Teşekkürler
motor tako mıknatısı kırık

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri