ARÇELİK 3470 PIP TELEVİZYON ARIZASI

Merhaba Hakan kardeş,
daha önceleri de konuyla alakalı bayağı yazışmıştık. Nasılsınız? neler yapıyorsunuz?
Ben hala yeni bir tv alamadım eskide yine azıttı bu aralar. aslında tam olarak düzelmedi ama idare ediyorduk. son bir haftadır ilk açtığımda 1.resimde görülen görüntüyü veriyor ( hafif karıncalı gibi olması Scren potu ayarınından diye düşünüyorum) hafif karıncalı gibi de olsa seyredilebilir bir halde idi ama, 1 saatten sonra resim 2 deki hali alıyor...Üstteki dediğiniz işlemleri daha öncede yapmıştım bugün yine yaptım ve hep aynı sonuç TV ilk açıldığında dedim ya normal açılıyor ama siyah ekrandan görüntü gelene kadar ki o kısa sürede beyaz çizgiler yine görünüyor.
Tamirciye çıktım anlattım abi başka bir durum çıkmazsa 100 tl yi bulur dedi.
Tabi ki hepimizin bu memleketin evladıyız ekmek yiyeceğiz ama belki 1-2 tl lik bir parçayada 100-tl de istenmez ki. diye düşünüyorum.
3 ve 4 numaralı resimde o bölümün resmini ekledim hangi parçadır beni televizyonumdan eden yardımcı olabilir miyiz.
Resimleri nokia c7 ile çektim.
TV yi kapattığımızda 3-5 sn hafiften cızırtı yapması normal mıdır?
Saygılar.Ekli dosyayı görüntüle 23211 Ekli dosyayı görüntüle 23212 Ekli dosyayı görüntüle 23213 Ekli dosyayı görüntüle 23214

Teşekkür ederim sayın Tozdemir.
Evet screen potunun kaçırma ihtimali yüksek.pot EHT nin üzerine yapışık olduğundan EHT komple değişecek.Değiştirebilirim dersen piyasadan trafoyu 25-30tl ye alabilirsin.Tamircinin crt tv için verdiği ücret bence de yüksek, ki o fiyata çalışan başka tv bulmanız daha mantıklı geliyor bana.Tercih sizin.iyi çalışmalar.

Merhaba sn.hakan1846,
TV atılacak bir tv değil diye düşünüyorum pip olması reklam aralarında programı kaçırmamak adına işe yarıyor. bu pot üzerine takılı olan kablolar nasıl çıkar, tüp üzerine takılı olan nasıl montaj yapılır hiç görmediğim bir şey ama değiştirebilirim diye düşünüyorum...
Potun modelini nasıl öğrenebilirim ve nerede bulabilirim. değişim konusunda da yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkür ederim.
syg.

pip ne bilmiyorum:)
neyse ustad simdi eht uzerinde iki trimpot bulunhr. birisi isigin amperajini ayarlar. orda hir yerde bir de seri direnc olur. o da isigin voltajini ayarliyir. ikisi flamani besler.
obur trimpot ise kare dalga boyunu ayarliyor,. iste senin o cizgiler de o kare dalgalarin boyunun ayarsiz olmasindan kaynaklaniyor. once trimpotu kurcala. olmazsa degistir duzelecektir.

Teşekkür ederim sayın Tozdemir.
Evet screen potunun kaçırma ihtimali yüksek.pot EHT nin üzerine yapışık olduğundan EHT komple değişecek.Değiştirebilirim dersen piyasadan trafoyu 25-30tl ye alabilirsin.Tamircinin crt tv için verdiği ücret bence de yüksek, ki o fiyata çalışan başka tv bulmanız daha mantıklı geliyor bana.Tercih sizin.iyi çalışmalar.
birincisi ustat 25 liraya eht bulursan bana da haber ver:)
ikincisi pek cok tv de zaten eht trimpotlari ayrik. ama eht ye yapisik olanlar sokulmuhor mu? ben trimpot sokulebilir diye biliyorujm, sirf 5 liralik trimpot icin komple eht degistirmek mi olur:)

Eht trafo (çorlu) bizim burda da yüksek ... Son ihtimal olarak yani eht değiştirme kararı öncesi son tavsiyem potu bir parmakla bastırırken havya ucu ile bir kenarından plastiğini eritip yapıştırın.

Eht trafo (çorlu) bizim burda da yüksek ... Son ihtimal olarak yani eht değiştirme kararı öncesi son tavsiyem potu bir parmakla bastırırken havya ucu ile bir kenarından plastiğini eritip yapıştırın.
ustat bir de markaya gore de degisiyor meret.er. misal grundiglerinki telesan marka oluyor- ve ankarada bile 26 dolardan basliyor ne 25 tl si:)

pip ne bilmiyorum:)
neyse ustad simdi eht uzerinde iki trimpot bulunhr. birisi isigin amperajini ayarlar. orda hir yerde bir de seri direnc olur. o da isigin voltajini ayarliyir. ikisi flamani besler.
obur trimpot ise kare dalga boyunu ayarliyor,. iste senin o cizgiler de o kare dalgalarin boyunun ayarsiz olmasindan kaynaklaniyor. once trimpotu kurcala. olmazsa degistir duzelecektir.

yolgezer kardeş hem bilmiyosun hem bol keseden atıyosun pip (picture in picture) türkçesi resim içinde resim.ışığın amperimi olur,yorumların çok yüzeysel ve gereksiz

cok biliyorsun ya sen. beyinsizlikte o kadar mukemmelsin ki sadece transistoru bile 25 liraya satilabilen bir parcaya 25 lira fiyat vererek:)
yolgezer kardeş hem bilmiyosun hem bol keseden atıyosun pip (picture in picture) türkçesi resim içinde resim.ışığın amperimi olur,yorumların çok yüzeysel ve gereksiz

Merhaba arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim...burada tamamen bir tamir atölyesi değil ama ufak bir parça değişimi ile gerekli onarımı yapmayı amaç bilen birisi olarak nereden ve hangi parçadan arızanın kaynaklandığı konusunda bir fikir olmadı diye düşünüyorum. eht trafo fiyatları biraz pahalı görünüyor. ve değişimi kondansötör yada ufak bir direnç değişimi kadarda kolay değil sanırım...arızanın eht mi yoksa başka bir parçada mı bu konuda herhangi bir tespitiniz car mıdır?
teşekkür ederim.
iyi forumlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Geri