Anlık Akış Ölçümü ve Kontak Çıkışı

dgtlygtabi

Üye
Merhaba arkadaşlar, bana anlık akış ölçümü yapabilecek bir sensör ya da cihaz lazım. şöyle çalıştırmayı düşünüyorum, mesela ayarlayacağım depoya 10 bar su girdiği an, kontağı çekecek, ya selenoid'i kapatacak ya da alarm verecek ben el ile kapatacağım.

bir de diğer olarak şu var(üsttekinden bağımlı ya da bağımsız fark etmez) geçen sıvının basıcını elle kontrol etmek istiyorum.

bunları nasıl yapabilirim? hiç ip ucunuz var mı? daha yeni elektronik mezunuyum malesef çok fazla tanımadığım enstrüman var o yüzden yardımlarınız olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu konuda bilgi veremeyeceğim. ama onlar işini görür . yinede bir kaç firma ile görüş ayrıntılarını öğren derim

sadece bilgi amaçlı olarak mass flowmetrelere bakmanı öneririm.

siemens sitrans flow

çalışma şekli ve diger bilgileri bulabilirsin
http://www.lesman.com/train/SiemensFlow/Siemens_Flow_Coriolis.pdf

biraz pahalı bir ürün.

fakat incelemeni tavsiye ederim yine de.
iyi çalışmalar.

Merhaba arkadaşlar, bana anlık akış ölçümü yapabilecek bir sensör ya da cihaz lazım. şöyle çalıştırmayı düşünüyorum, mesela ayarlayacağım depoya 10 bar su girdiği an, kontağı çekecek, ya selenoid'i kapatacak ya da alarm verecek ben el ile kapatacağım.

bir de diğer olarak şu var(üsttekinden bağımlı ya da bağımsız fark etmez) geçen sıvının basıcını elle kontrol etmek istiyorum.

bunları nasıl yapabilirim? hiç ip ucunuz var mı? daha yeni elektronik mezunuyum malesef çok fazla tanımadığım enstrüman var o yüzden yardımlarınız olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla.

hidrofor kontrolunda kullandıgımız druck şalter başka adıyla pressostat 10 bara geldiginde ister sinyal, verir istersen selenoidi kapatır ve istersen her iki işide yapar. basıncı da manometre ile gözlersin. veya kontaklı manometre ile önceden saydıgım işleride yaptırabilirsin....

geçen sıvının basıncınıda basınç ayar valfi kullanarak yapılabilir. ama seri bir alet degildir alt kısmında bulunan alyen vidayı sıkıp açarak basıncı ayarlayıp sabitleyebilirsin . tek şart suyun geldigi kaynakta basınç yüksek olmalı . kısma yetenegi vardır ama basıncı yükseltmez..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilgisi olan arkadaşlara soruyorum, bu yeni nesil araçlarda yol bilgisayarına yakıt bilgileri için acaba nasıl bir sensör kullanılıyor. Acaba debimetre gibi birşey mi kullanılıyor? Bilen varsa sensörün fiat aralığınıda ekleyebilir mi acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyu daha ayrıntılı anlatırsanız daha çok yardımcı oluruz, sistemi ve çalışma mantığı tam anlarsak daha yardımcı oluruz.

Bilgisi olan arkadaşlara soruyorum, bu yeni nesil araçlarda yol bilgisayarına yakıt bilgileri için acaba nasıl bir sensör kullanılıyor. Acaba debimetre gibi birşey mi kullanılıyor? Bilen varsa sensörün fiat aralığınıda ekleyebilir mi acaba?

Sn. harika32;

Aynen öyle debimetre kullanılıyor. Aracın ana kontrol kartına hem hava akışmetreden, hem de yakıt akışından bilgi alarak yanmayı daha da iyi ve kaliteli yapmak için uğraşıyorlar.

Sensörlerin fiyatları ise markaya ve modeline göre değişiklik gösteriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri