Ankastre kutusundan normal bakır kablo çekebilir miyim?

suchasme

Üye
Araştırdığım kadarıyla herkes apartman kutusundan dairesine CAT6 kablo çekiyor. Ancak CAT6 kablonun sadece iki telini kullanıyoruz. Ben 2x1,5 luk NYM tam bakır kablo çeksem daha kaliteli olmaz mı?

Altta gördüğünüz bakır kabloyu alıp doğrudan daireme çekmek istiyorum. Parasını/masrafını bir kenara koyalım. CAT6 daki kablolardan daha kalın olduğu için daha sağlıklı sinyal iletimi olmaz mı? yanlış mı düşünüyorum?

https://www.n11.com/urun/oznur-kablo-2-x-15-nym-kablo-antigron-10-metre-bakir-12602575?magaza=pinnglobal#unf-review

1703346321445-png.png

VDSL de SNR, gürültü, CRC hatalarında iyileşme olması açısından

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yanlış düşünüyorsun. Cat6 dibi data kabloları birbirine bükülü perlerden oluşur. Düşündüğünüz enerji kablosu data iletiminde çok kötü sonuç verir. Cat6 kullanılabileceği gibi değişik çeşitlerde özel data kabloları da kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri