Animasyon devresi için gerekli elemanlar nelerdir?

uğur keklik

Onursal Üye
Onursal Üye
delikli pertinaks üzerine ledlerden yaptıgım isim devresine ben animasyon vermek için ne555 entegresinden faydalanarak flaşör devresi gibi animasyon verdim;bunun yeterli olmadıgını düşündüm birde sayıcı devresi ekledim ne555+4017 2 adet ader anaktar ekledim.1,si devrenin enerjisini kesmek için 2,si ise hem flaşör özelligiyle kullanılması için hemde kara şimşek devresinde oldugu gibi ledlerle yaptıgım harflerin sırasıyla yanmasını sayladım.
ben başka nasıl animasyon verebilirm acaba...:cool:

delikli pertinaks üzerine ledlerden yaptıgım isim devresine ben animasyon vermek için ne555 entegresinden faydalanarak flaşör devresi gibi animasyon verdim;bunun yeterli olmadıgını düşündüm birde sayıcı devresi ekledim ne555+4017 2 adet ader anaktar ekledim.1,si devrenin enerjisini kesmek için 2,si ise hem flaşör özelligiyle kullanılması için hemde kara şimşek devresinde oldugu gibi ledlerle yaptıgım harflerin sırasıyla yanmasını sayladım.
ben başka nasıl animasyon verebilirm acaba...:cool:

pic 16f877 işlemcisi ile istediğin animasyonları yapabilirsin ...hem böylelikle bir sürü entegre de kullanmamış olursun..

arkadaşlar yardımcı oldunuz için teşekkürler.
PIC 16f84 bende duşündümde bir şey eksik oldugunu anladım ben pıc programlamayı fazla bilmiyorum bu yıl L3te görüyoruz yanı tam programlama yapamıyorum pıc 16f84 uzerinde hiç uygulama yapmadım sadece proteuste uygulama yaptık
yinede beni bilgilendirdiginiz için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri