anfi yapmak istiyorum yardım gerekli

merhaba arkadaşlarım hocalarım herkeze şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.gazi üniversitsi elektrik öğretmenliği bölümünde öğrenciyim ses uygulamaları konusunda bilgim az.elimde 2 adet 25cm 400w pıoneer woofer var iki adetde 120w normal pıoneer hoparlörlerim var arabam için bi anfi yapmak istiyorum hazırları 200tl civarında ben hem maliyet konusunu düşürmek istiyorum hemde kendi emeğimi vererek bunu yapmak istiyorum bana devre tavsiyesi olarak max performansı ve gürültü sorunu yaşamayacağım devreler önerirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

sn. bayramarslann

devreyi yapmaktansa almanızı tavsiyerim çünkü arabada çalıştırmak içim smps devresini ihtiyacınız ve ayrıca 4 kanal bir anfi yapmanız gerekiyor bunun maliyetide sıfır bir anfi fiyatını geciceğini düşünüyorum ... karar sizin

yoo 4 kanal olması şart değil iki kanalda olabilir daha doğrusu baslarımı hayata geçiriyim yeter bana

wooferlerin rms değerleri 125wrms olsa 250wrms anfi ve 300-400w +/-55 veya üstü smps yapmanız gerekir nette araştırma yaparsanız 125wrms amplifikatör devreleri mevcut aynı şekilde smps de öle

Son düzenleme:
teşekkürelr hocam araştırmaya devam ediyorum ama kaydadeğer bi yol alamadım

hocam 1 wofer bağlasam nasıl bi devre önerirsiniz teybin çıkışını yükselticem sonrada filtre koyup wofer bağlayım maliyetide yapımıda kolay olmazmı

tek woofer için yapıcaksa tabiki maliyet düşer bu sefer sadece wooferin gücü kadar amfi ve smps yapıcak
örnek 120wrms anfi -200w +/-55 smps

örnek devreler

yapılmış 150w mono hi-fi anfi
25112008112.jpg

resim alıntıdır

TDA 7560 4x50 watt çokta basıt seste fena değıl

abi 2x150 w lık br anfi yapmak için gerekli tüm herşeyi verirseniz sevinirim baskı devresi mlzeme listesi filan siz daha iyi bilirsiniz işte illa 2x150 olması lazım deil 2x150 nn altında olmasın bana yeter ilgilenirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri