Anakart ram hızı nasıl olur?

shadow_-59

Üye
bnde foxconn 945g7ma anakart var.şuanki ram 553 mhz ama bn hızını artımak istiyorum.bide bnm anakart en fazla 667 mhz ram çalıştırıyormuş.şu anki ram miktarı 1.5 gb ama hızı yetmiyor bazı oyunlar için,o yüzden daha hızlı ram takılabilirmi anakarta.görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ;)

Hizi arttirabilmek icin once neyin yetersiz kaldigini bulman lazim. RAM'in frekansinin darbogaz yarattigini hic sanmiyorum.

şu anda bnm ekran kartı 1 gb 550 mhz.işlemcim 3.00 intel pentium 4d çift çekirdekli,işte harddiskim 7200 rp.yhni özellikleri bunlar bnde programların daha eii çalışmasını istiyorum.bzaı programlar kasıyo.o yüzden yhni pc nin özellikleri bunlar... ;=

bnde foxconn 945g7ma anakart var.şuanki ram 553 mhz ama bn hızını artımak istiyorum.bide bnm anakart en fazla 667 mhz ram çalıştırıyormuş.şu anki ram miktarı 1.5 gb ama hızı yetmiyor bazı oyunlar için,o yüzden daha hızlı ram takılabilirmi anakarta.görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. ;)

RAM'lerin miktarını arttırdığında daha yüksek frekansta çalışma yeteneğinde olanlardan taksan bile uyumluluk sebebiyle en düşüğün hızında çalışacaktır. Diğer yandan tüm RAM'leri farazi yazıyorum 1333MHz'lik bile taksan anakartın desteklediği değerin üstünde çalışmayacaktır, lakin riskli olmasına karşılık overclock yeteneğini arttıracaktır.

Sistem gozetleme yazilimlari ile sorun olan yazilimlar calisirken sistem durumunu loglarsan, nerelerin yetersiz kaldigini tesbit edebilirsin. Ornegin islemci %100 calisiyorsa o siralar, islemci hizin yetersizdir. Veya RAM full kullanilip swap'e geciliyorsa, RAM miktari yetersizdir gibi...

anakartının max. desteklediği kadar ram artışı yapabilrsin. yani eskisini elinden çıkartıp yenisini alıncaya kadar elinde olana destek verebilirsin. sanırım anakartında 4 tane ram yuvası var. bunlara eş ramlar takarsan daha çok performans alırsın. dikkat edersen ram yuvalarının 2 farklı rengi var. mavi-sarı. bunlara aynı ramleri takarsan ve max4gb sanırım tamamlarsan..istediğin hıza erişirsin. 2 tane 2 gb yerine 4 tane 1 gb daha avantajlı olur senin için..kolay gelsin.

anakartın ram modifiyesi yapıyorsa birde ramların desteklerse biraz daha yüksek hızlı kullanabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri