Anahtar için N, L, L1, L2 Portları

Alperengun

Üye
Herkese iyi günler. Aldığım akıllı aydınlatma anahtarını (S-link Swapp SL-EG32) bağlarken sorun yaşadım. Her türlü kombinasyonu denedim araştırma yaptım, bağlamam gereken uçlar N, L1 ve L2’ymiş. Böyle bağlamama rağmen yanmadı. Fakat anahtar üstünde bir de L girişi var. Üçüncü kabloyu N yerine L’ye bağlayınca ışık kendi kendine yanıp sönmeye başladı (anahtar hem açıkken hem kapalıyken) sorunu bir türlü anlayamadım
78D34950-0A67-47EC-B51E-51C0A1FED3D9.jpeg

Bir de tekli olanından var
2E6B2BE2-3907-4CD0-9503-0D12D27FD664.jpeg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu cihazın çalışması için nötr hattına ihtiyacı var N Nötr girilecek L faz girilecek
L1 ve L2 lamba devresinin kabloları girilecek.Seri bağlanınca çalışmıyor sanırım,sıkıntı ondan ,elektrikçiden yardım alın.

Bu anahtarlar için , ister tekli ister iklimi olsun farketmez, tıpkı prizlerde olduğu gibi nötr hattı çekilmelidir. Aksi halde calistiramazsiniz. Elektrikciden yardim alınız.
L kısmı mı nötr hattı oluyor acaba

L yazan yer faz, N yazan yer nötr, L1 lamba1 faz, L2 lamba2 faz. Ancak bu konuda elektrikçiden yardım alırsanız iyi olur. Velakin elektrik konusunda pek tecrübeniz yok gibi görünüyor. Elektrik işi şakaya gelmez.

L yazan yer faz, N yazan yer nötr, L1 lamba1 faz, L2 lamba2 faz. Ancak bu konuda elektrikçiden yardım alırsanız iyi olur. Velakin elektrik konusunda pek tecrübeniz yok gibi görünüyor. Elektrik işi şakaya gelmez.
Anladım hocam, teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri