Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun

sn.petrofelix

freknas konvertörü tanıtığınızda varsa deneyin onun dışında pahalı cihazlardır yanı 220/110v konvertör gibi fiyat vermezler

bu cihazda şu anda hata yok türkiyede sorunsuz çalışır ama niye böyle bi sorun var çözmedim eğer tanıdığınız diğer firmalarda test etme imkanınız varsa test edin

arıza yok ( sıfır cihaz)
beslemede problem yok ( 100-240v) frekans önemli ama bu kadar geniş gerilim aralığı olan bi cihaz power supplylidir freknasıda 50-60hz ayarlıdır
gerekli programlar yüklü bağlantılar tamam

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sn.petrofelix

freknas konvertörü tanıtığınızda varsa deneyin onun dışında pahalı cihazlardır yanı 220/110v konvertör gibi fiyat vermezler

bu cihazda şu anda hata yok türkiyede sorunsuz çalışır ama niye böyle bi sorun var çözmedim eğer tanıdığınız diğer firmalarda test etme imkanınız varsa test edin

arıza yok ( sıfır cihaz)
beslemede problem yok ( 100-240v) frekans önemli ama bu kadar geniş gerilim aralığı olan bi cihaz power supplylidir freknasıda 50-60hz ayarlıdır
gerekli programlar yüklü bağlantılar tamam

Merhaba
elektronikci olmadığım için malesef tanıdığımda yok.. eğer forumda antalyadan bunu bana test edebilicek birisi var ise veya Antalya ' da şuraya git yaparlar gibisinden söyliyebilecek birisi varsa minnettar olurum

antalyada benim bildiğim atempo var larada ama yardım ederlemi orası şüpheli

Atepoyu zaten sabahleyin aradım sağolsunlar kendileri baya ilgilendi ama o sekilde bir hizmet imkanlarının olmadığını soyledi gene de getirin görelim dediler .. sağolsunlar fakat zaten asıl işleri ses ışık.. yani studyo ile ilgili bilgileri zaten yok.. hani onun dışında bunu studyo kayıt bilgisi olanın yapmasına da gerek yok sadece gereken voltaj ve frekansın verilmesi lazım

dostum simdi sizin sorununuzu resimler esliginde tekrar kontrol ettim .
1-aldiginiz voltaj konvertoru duzgun calismiyor olabilir
2-uzerinden okunduguna gore cihaz beslemesi smps cihazla yapilmaktadir.bu nedenle her ne kadar frekans yazilmadiysada bu 60 hz ile calisan bir smps oldugundan dolayi duzgun calisamamaktadir
3-simdi ben sizin yerinizde olsaydim ya bu cihazi amerikaya geri gonderirdim
4-bu cihaz icin yapilacaklar
a)cihazin ici acilarak icerideki guc kaynagina bakilacak ve burada eger yaziyorsa ki yaziyordur gerilimler olcu aleti ile yoklanarak olup olmadigina bakilacak
b)eger bu voltajlar var vede sorun devam ediyorsa cihazda ki( zor bir ihtimalde olsa )baska devrelerde sorun oldugu dusunulup oraya yogunlasilacak
c)eger bu voltajlar cikmiyorsa bu voltajlari uretecek bir guc kaynagi tasarlanarak bu voltajlar ilgili noktalardan beslenecek
5-bende yurtdisinda oldugumdan dolayi yazi yazmaktan baska bir sey yapamiyorum o yuzdende kusura bakmayin fakat cihazla beraber gelmis sema varsa bunuda bizimle paylasirsaniz dahada detaya inebilirim umarim

Yurtdışı forumunda yazanları okudum. Sebebi artık ne ise (frekans olabilir, üstüne yazdıkları gerilim yanlış olabilir, vs) detayı çok önemli değil; Avrupa'da kimse bu cihazı kullanamamış! Üreticisi de zaten Avrupa'ya uygun değil demiş. Daha ne? İade edeceksiniz, zorlamakta fayda yok.

Ayrıca frekans konvertörü, trafo sardırmak, vs öneren arkadaşları da anlamıyorum. Birincisi konvertör dediğiniz öyle basit bir olay değildir, ikincisi bu bir SES SİSTEMİ. Ses sistemleri çok hassas cihazlardır, o sizin güç kaynağı deyip geçtiğiniz olay bu tarz cihazlarda çok önemlidir. Her UPS'i bile takamazsınız, distorsiyon olur.

Siz cihazı iade edin petrofelix. Kurcalatmaya kalkarsanız %99 çözülmeyeceği gibi iade de edemez duruma gelirsiniz.

Yurtdışı forumunda yazanları okudum. Sebebi artık ne ise (frekans olabilir, üstüne yazdıkları gerilim yanlış olabilir, vs) detayı çok önemli değil; Avrupa'da kimse bu cihazı kullanamamış! Üreticisi de zaten Avrupa'ya uygun değil demiş. Daha ne? İade edeceksiniz, zorlamakta fayda yok.

Ayrıca frekans konvertörü, trafo sardırmak, vs öneren arkadaşları da anlamıyorum. Birincisi konvertör dediğiniz öyle basit bir olay değildir, ikincisi bu bir SES SİSTEMİ. Ses sistemleri çok hassas cihazlardır, o sizin güç kaynağı deyip geçtiğiniz olay bu tarz cihazlarda çok önemlidir. Her UPS'i bile takamazsınız, distorsiyon olur.

Siz cihazı iade edin petrofelix. Kurcalatmaya kalkarsanız %99 çözülmeyeceği gibi iade de edemez duruma gelirsiniz.

avrupadaki firma iade ediceksiniz diyorsa benim dediklerimi okumadınız mı?
lütfen laf kalabaliklığı yapmayın.. her lafınızda kendinizden çok emin konuşuyorsunuz.. biz burda çözüm arıyoruz... bu şekilde tavırla yaklaşmak yanlış

avrupadaki firma iade ediceksiniz diyorsa benim dediklerimi okumadınız mı?
lütfen laf kalabaliklığı yapmayın.. her lafınızda kendinizden çok emin konuşuyorsunuz.. biz burda çözüm arıyoruz... bu şekilde tavırla yaklaşmak yanlış
bir de aleti abd den bir internet sitesinden getirtmiştim... eğer olmazsa elimi cabuk tutup birkac gun icerisinde geri gondermem gerekli

acil yardımlarınızı bekliyorum
Arkadaşım, yazdıklarını tabii ki okudum, hatta verdiğin linkteki İngilizce forumda yazılanları da okudum ve koyu renkle işaretlediğim lafına karşılık geri gönder diye öneriyorum sana. Foruma yazıp fikir sormuşsun, teknik işlerden anlamadığını söylemişsin, elektrik-elektronik yüksek mühendisi olarak fikrimi söyledim. İster uygula, ister uygulama, para senin, mal senin, ama hoşuna giden cevabı almadın diye sana yardımcı olmaya çalışan işin uzmanı birine böyle azarlar tavırla hitap edemezsin, "laf kalabalığı" yapmakla itham edemezsin, kendine gel :mad:

arkadaslar lutfen birbirinize hitap seklinize dikkat edelim
simdi aklima gelen belkide sizin frekans sorununuzdan kaynaklanip kaynaklanmadigini anlamaniza yardimci olacak bir fikir.bir adet hiz kontrol unitesi aliniz 220 v girisli olsun vede bunu 60 hz ayarlayiniz vede cihazin u vede w uclari arasina voltmetre ile 220 volt oldugunu gorup gerekirse bu uclara bir 15 watt lamba baglayip cihazinizin enerjisini bu uclara baglayiniz.bu uclarda 220 volt 60 hz frekansli enerjiniz olacak vede sorun hz ise kolayca anlasilacaktir diye dusunmrkteyim

Neticede bu alet arıza değilse Türkiye'de olduğunu anlayamayacağı için 60HZ verince çalışacak, normal Şebeke varken ayrı bir cihaz taşıyıp calıştırmak veya enerji harcaması kendisinin tercihine bağlı.
Öyleyse Avustralyalı arkadaş yanlış konuşuyor,ayrıca firmada güç katını iyi test etmemiş veya devrede timing alan bir dizaynı var, cihazı kendisinin geri çağırması lazımdı, yada etikete öyle yazmayacaktı.

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,366
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Geri